Özgüveninizi Tazelemek Adına Belirli Aralıklarla Yapabileceğiniz 8 Şey

Ne Yediğini Bil

Ne Yediğini Bil

İçimizde kalmasın sen de bil istedik!

Yorucu ve hızlı geçen çalışma günlerinde hem iş performansımızı, hem sağlığımızı, hem de psikolojimizi dengede tutmak istiyoruz. Her anlamda daha iyi hissetmek istiyoruz. Kendimizi daha iyi hissedeceğimize inandığımız için de doğal özgüvenimizi tazeleme ihtiyacı duyuyoruz.
Peki özgüvenimizi tazelemek adına belirli aralıklarla neler yapabiliriz?

1) Koca bir günü tek başınıza geçirin.

Haftanın bir gününü kendinize ayırıp tek başınıza vakit geçirin.Nereye gitmek istiyorsunuz? Ne yapmak istiyorsunuz? Bir kahve dükkanında tatlı bir şeyler mi yiyeceksiniz? Ya da bir parkta kitap mı okuyacaksınız? Tüm seçimlerini kendinizin yapacağı koca bir gününüz var. Her şey siz nasıl isterseniz öyle olacak. Günün sonunda kendinize olan güveniniz artacak ve bunu neden daha sık yapmadığınız için kendinize kızacaksınız.

8) Kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın.

Her gün çalışıyoruz, onlarca iş yapılacaklar listemizden birer birer eksiliyor. Her eksilenin yerine bir yenisi ekleniyor derken strese giriyoruz. Bu küçük kaosların içinden alnınızın teriyle çıktığınız bir gün kendinizi mutlaka ödüllendirin. Kendinizi ödüllendirmek, kendinize tebrik etmek kısa süreli de olsa özgüveninizi tazeleyecektir. Mesela güzel bir pizza ya da bir hamburger menüsü sipariş edin kendinize.

Ama elbette bunu bilinçli bir şekilde yapın. Kısacası ne yediğinizi bilin!
TAB Gıda’nın bu konuyla ilgili de harika bir mesajı var!

“Bundan sonra NE YEDİĞİNİ BİL, için rahat olsun diye seni aydınlatmaya geldik.”

Sitemizi gezersen işimizi ne kadar ciddiye aldığımızı, lezzetlerimizin hızlı olduğu kadar temiz ve güvenli olduğunu görebilir, sorularının cevaplarını bulabilirsin. Uydurma efsaneleri dinleme, efsane lezzetleri güvenle ye!

Detaylı bilgi için: neyediginibil.com

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/