Matematik Dalında Dünya Birincisi Bir Türk: İpek Arslantaş

Melike Çalkap

Melike Çalkap

Editör @ceotudent

18 ülkeden 460 öğrencinin katıldığı Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nın matematik dalında bu yıl ki birincisi İpek Arslantaş oldu. Bu yıl 14.sü düzenlenen yarışma Moskova’da gerçekleşti.
Henüz 10. Sınıf öğrencisi olan İpek Arslantaş, bu yarışma için çok çalıştığını ve başarısının tesadüf olmadığını düşündüren açıklamasıyla birincilik heyecanını şu sözlerle dile getirdi:

“Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda matematik dalında birinci olup, okulumu ve ülkemi başarıyla temsil ettiğim için çok gururluyum. Zaten yarışmayı duyduğumuzdan beri çok çalışıyorduk. Öğretmenlerimle beraber yarışma için çok emek verdik. Yarışmaya giderken derece yapma hedefine odaklanmamıştım ancak başarılı olacağımı biliyordum.”

Öğrencisinin başarısıyla hepimiz kadar gurur duyan öğretmeni Nuray Sabaz ise, öğrencisinin aksine bu başarıyı beklediğini söyledi. Bu yarışmanın, katılan tüm öğrencilere bir şeyler kattığını, onların akranlarıyla kültürel ve akademik anlamda etkileşime girmesinin de faydalı bir etkinlik olduğuna değindi.
Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na 9. Sınıftan öğrenciler de katıldı. Onlar da ellerine aldıkları başarı belgeleriyle gelecekte ülkemiz için büyük başarılar elde edebileceklerine dair umut ışığı oldular. Öğretmen Nuray Sabaz, ülkemiz adına öğrencilerinin katıldığı bu yarışmanın sonucunda şunları söyledi:

“Hem 9. sınıf öğrencilerimiz hem de 10. sınıf öğrencilerimiz okulumuza ve ülkemize getirdikleri bu başarının gururunu yaşadılar ve yaşattılar!”

Kategoriler: Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/