Marmara Üniversitesi Ön Kuluçka Merkezi Açıldı

Marmara Üniversitesi girişimciler için tasarladığı Ön Kuluçka Merkezi’ni duyurdu. Her alandan girişimcilerin başvurabileceği ön kuluçka merkezinin ilk döneminin başvuruları 10 Haziran 2018 Pazar günü sona erecek. Bu ön kuluçka programına fikir, MVP veya prototip aşamsındaki girişimciler başvurabiliyor.
Başvurusunu yapan girişimler belirli aşamalardan geçecek. Önce bir ön görüşme gerçekleşecek. Bu turu geçen girişimlerden sunum yapmaları istenecek. Sunum aşaması sonrası ise Marmara Üniversitesi Ön Kuluçka Programı’na kabul edilen girişimler, eğitim, mentorluk gibi alanların ağırlıkta olacağı 6 aylık bir programa girecek. Temmuz ayında başlayacak olan eğitimler, 31 Aralık 2018 tarihine kadar sürecek. Bu sürecin sonunda ise bir Demo Day etkinliği olacak.
Marmara Üniversitesi Ön Kuluçka Programı Mentors Network Turkey iş birliği ile düzenleniyor. Program boyunca Mentors Network Turkey, birçok kuluçka ve hızlandırma programında deneyim sahibi olan eğitmen ve mentorları ile programa destek verecek. Yalın girişim modelinin uygulanacağı programda, her girişimci takımın ihtiyaçlarına özelleştirilmiş eğitim ve çalıştaylar düzenlenecek, ayrıca yine ihtiyaçlara özelleştirilmiş yoğun mentorluk desteği sağlanacak.

Girişimciler buradaki bağlantıdan başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Kategoriler: Girişimcilik, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/