Kasaplıktan Dünya Çapına Ün Salmış Bir Adamın Başarı Hikayesi ‘Nusret Gökçe’

 ‘ Salt-Bae’ trendiyle milli gururumuz haline gelen ünlü  iş adamı Nusret Gökçe , bir çok insana ilham verecek türden bir başarı hikayesine sahip.Dünya çapında ‘Nusr-et ‘ isimli restoranlarıyla ünlenen iş adamı , varlık dolu bir  hayat ile gelmemiş bu günlere.Adeta çabalamış ve zorlukları aşarak  bu restoran zincirine sahip olmuş.

1983 yılında Erzurum ‘ da maden işçiliği ile geçimini sağlayan  ailenin 5. çocuğundan biri olarak  dünyaya gelmiş.Yaşı ilerledikçe maddi sebeplerden dolayı altıncı sınıfta okulu bırakmak zorunda kalıp kardeşlerinin okuması için Bostancı Kasaplar Çarşısında bir kasabın yanına çırak olarak işe girmiş.Kısa zamanda çok iş yaparak kendi yeteneğini keşfeden Nusret , yıllarca biriktirmiş olduğu bir miktar parayla Arjantin’e giderek dünya çapında ki diğer kasapların yanında çalışmış, onlardan yeni teknikler öğrenmiş.
   Türkiye’ye geri döndükten sonra bir müddet daha burada çalışmış ve yine dünyaya açılıp yeni şeyler öğrenme isteğinin önüne geçemeyerek Amerika’ya doğru yola koyulmuş. Bin bir zorlukla aldığı üç aylık Amerika  vizesi boyunca New York’un en bilindik dört restoranında para almadan çalışmış ve yaptığı menü New York Times’da yayınlanmış.
   ilk restoranını ‘ Nusr-Et Steak House ‘ adıyla Etiler’ de 2010 yılında açmış daha sonra 2012 de Doğuş Grubu ile anlaşma imzalayarak restoran zincirini büyütmeye başlamış.Bu gün Türkiye de ki şubeleri dışında Dubai , Abu Dhabi , Doha  , Miami  ve New York gibi dünyanın en prestijli şehirlerinde de şubeleri bulunmaktadır.
    Eskiden 1800 TL maaşla çalıştığını, şimdi ise 400 çalışan istihdam ettiğini söyleyen Nusret ; özel jetleri ile yurt dışından yaptığı etleri yemek için müşterilerinin geldiğini ve bunun kendisini çok mutlu ettiğini söylüyor.
Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/