Mardin’in Yeni Fenomeni: Marilyn Mardin ve Marilyn Sabun Dünyası

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Mardin, belki de Türkiye satış ve pazarlama tarihinin en renkli örneklerinden birine şahit oluyor bugünlerde. Marilyn Monroe‘ya benzerliğiyle dikkat çeken Melek Akarmut, bu durumu yaratıcı bir hamleyle pazarlama hamlesine çevirdi ve kendi sabun dükkanını açtı. Marilyn Sabun Dünyası ile Mardin’de ses getiren Akarmut’un hedefi sabunlarını Marilyn Mardin ismiyle tescil ettirmek.

Altı yıl önce eşinin görevi sebebiyle Mardin’e yerleşen Melek Akarmut, bir arkadaşının tavsiyesiyle çok benzediği Marilyn Monroe konseptiyle kendi sabun dükkanını açmaya karar verdi.

Melek Akarmurt, sürekli Marilyn Monroe’ya benzetildiğini fakat kendisini tanımadığını söylüyor. Akarmut, “Güzel kadınmış, iyi ki benzemişim. Onunla da ilgi görerek para kazanıyorum.” dedi

Kısa zamanda üne kavuşan Akarmut, dükkanını açarken eşinden destek görmediğini belirtiyor. Eşinin maddi olarak herhangi bir yardımda bulunmamasına rağmen bir ay içinde tüm borçlarını kapattığını ifade ediyor.

Şu an için Mardinli bir firmayla çalışan Akarmut, kendi sabun üretim tesisini kurmak istiyor.

Ününün yurt dışına yayıldığını ifade eden Melek Akarmut, kendisini Mardin’in Fenomeni olarak tanımlıyor. Berlin’den bayilik istendiğini söylüyor.


Kendisi dükkana günde 200 kişinin geldiğini ifade ediyor. Dükkanın tüm işlerini tek başına yaptığını belirtiyor.


Melek Akartmut’un amacı ise, Marilyn Mardin ismiyle sabunlarını tüm dünyaya tanıtmak.


Melek Akarmut, dükkana gelenlerin sabun almaya değil kendisini görmeye geldiklerini belirtirken yerel yöneticilerden ilgi beklediğini ifade ediyor.

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/