iPhone ile Olağanüstü Tesadüfler: Détour

İnsanoğlu günümüzde en basit araçları kullanarak büyüleyici işler çıkarmayı başarıyor. Bu büyüleyici işleri bizlerle buluşturmak isteyen Wieden+Kenndy bu yaz Instagram için “Hikayeler Her Yerde” kampanyasını başlattı. Ancak Apple bu konunun üzerine daha bir dikkatle eğilerek yönetmen Michel Gondry’yi yalnızca iPhone 7 Plus kullanarak bir film çekmek için ikna etti.

Michel Gondry ismini “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” diyerek biraz daha somutlaştırmak istiyoruz. “Détour” ismindeki 10 dakikalık film Jaques Tati ve Albert Lamorisse‘nin eserlerinden esinlenerek meydana getirilmiş. Film izlendiğinde, telefonla çekildiğini tahmin edemeyeceğiniz bir atmosfere sahip. Bunda o muhteşem filmi bize hediye eden yönetmenin becerilerinin etkisi tartışılamaz ancak kullanılan araçların da önemli olduğunu söylemeliyiz.

10 dakikalık kısa film, tatile gitmekte olan bir aileyi mercek altına alıyor. Ailenin küçük kızı, üç tekerlekli bisikletinin unutulmaması için babasını uyarıyor ve baba onu minibüsün arkasına sabitliyor (!) Minibüs hareket ediyor ve üç tekerlekli bisikletin hikayesi başlıyor…

Kategoriler: Kreatif, Sanat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/