Hobilerinizi Kazanç Kapısına Döndürebilirsiniz

BayilikListesi

BayilikListesi

B2B dünyasından bayilik teklifleri ve fazlası www.bayiliklistesi.com

Öğrencisiniz ek gelire ihtiyacınız var; bir firmada çalışıyorsunuz ve aldığınız maaş ayın ortasında eriyip gidiyor; hayalleriniz var ve kendi işinizi kurmak istiyorsunuz ancak bayilik veren firmalar tarafından yayınlanan şartları takip ettiğinizde sermayenizin yetmediğini fark ediyorsunuz… “O zaman harcamalarınızı kesmeniz gerek!” demeyeceğiz elbette, kimi zaman sadece harcamalarınızı azaltmak işe yaramaz; ekstradan para kazanmanız gerekir. Severek yaptığınız hobileriniz varsa şanslısınız; çünkü hem hobilerinizle uğraşıp hem de ihtiyacınız olan geliri elde edebilirsiniz.

Ek gelir elde etmek isteyen kişiler her daim farklı yöntemlere başvururlar, hangi yöntemleri seçecekleri yeteneklerine ve hobilerine göre değişir. Bu yazımızda hobileri olan ve hobilerinden para kazanmayı düşünen kişilere birkaç öneride bulunacağız. Para kazanmak her zaman çok zor değil; önemli olan doğru niteliklerinizi doğru platformlarda değerlendirmek ve ihtiyacınız olan parayı kazanmak için biraz çaba göstermektir. 

Fotoğrafçılık Yaparak Para Kazanın

Fotoğrafçılık profesyonel ya da yarı profesyonel olarak yapıldığında en çok gelir getiren hobiler arasında ilk sıralarda yer alır. Eğer çevrenizdeki kişiler sizin çektiğiniz fotoğrafları beğeniyorlarsa ve özel olarak sizin fotoğraf çekmenizi talep ediyorlarsa bu konuda yeteneğiniz olduğu anlamına gelir. Siz de fotoğraf çekmekten keyif alıyor ve eşsiz anları ölümsüzleştirmekten hoşlanıyorsanız ek gelir elde edebilirsiniz. Düğünlerde, nişanlarda, doğumlarda, doğum günü partilerinde ve çeşitli etkinliklerde fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Hatta sosyal medyadan tanıştığınız kişilerle iletişime geçerek onlar için profil fotoğrafları çekebileceğinizi söyleyebilirsiniz. Şaka yapmıyoruz! Bu şekilde para kazanan birçok kişi var. Yarı profesyonel fotoğraf makinesiyle sosyal medyada daha güzel ya da daha yakışıklı görünmek isteyen kişilerin fotoğraflarını çekerek kendilerine ek gelir yaratabiliyorlar. Az önce de dediğimiz gibi az da olsa yeteneğiniz varsa ve fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız; keyifli vakit geçirerek kazanç sağlayabilirsiniz. 

Bahçe Düzenlemesi Yaparak Para Kazanın

Toprakla uğraşmak size keyif veriyorsa ve kendinizi çiçeklerle uğraşırken mutlu hissediyorsanız bahçe düzenlemesi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Bahçe düzenlemesi için illaki müstakil evlerin yoğunluklu olduğu sahil beldelerinde yaşamanıza gerek yok. Şehirlerde de bahçe düzenlemesine ihtiyaç duyan potansiyel müşterilerinizle buluşabilirsiniz. İnsan ilişkileriniz iyi ise ve insanların hafızasında kalıcı bir yer ediniyorsanız apansız gelen talepler sonucunda kendinizi toprakla haşır neşir olurken bulabilirsiniz. Böylece yeteneğinizden ve sevdiğiniz bir işten para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Yürüyüş Yaparak Para Kazanın

Yürümenin sayısız faydası olduğu hepimizin bildiği bir gerçektir. Bazı kişiler yürüdükçe mutlu olur ve kendilerini rahatlamış hisseder. Para kazanmayı düşünerek yürüyüş yapacağınıza para kazanmak için yürümeyi tercih edebilirsiniz! Daha önceki yazılarımızda bu konuya değinmiştik, köpek gezdirerek para kazanmanız mümkün! Hayvanlarla özellikle de köpeklerle aranız iyiyse ve yaşadığınız yerde köpekleri olan fakat onları gezdirecek vakti ya da enerjisi olmayan kişilerle çalışabilirsiniz. Böylelikle hem hobilerinizi yapmış hem de üstüne para kazanma şansına sahip olmuş olursunuz.

Seyahat Ederek Para Kazanın

Seyahat etmek kimilerinin en büyük tutkusudur. Yeni yerler gezmek, yeni insanlarla tanışmak ve farklı kültürleri öğrenmek en büyük istekleri olur. Siz de “ben gezmeyi çok seviyorum ve gördüğüm yerleri diğer kişilere anlatmaktan keyif alıyorum” diyorsanız gezi yazıları yazabilirsiniz. Yazı yazmaya karşı yeteneğiniz varsa gazetelerle ya da dergilerle iletişime geçerek gezi yazısı yazabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Böylelikle hem gezmiş hem de para kazanmış olursunuz. Yayıncılar sizin yazılarını yayımlamak istemezlerse kendi gezi blogunuzu oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden paylaştığınız resimlerle takipçilerinizi çoğaltarak sosyal medya hesaplarınıza firma reklamları alabilirsiniz; tercih sizin…
İş fikirleri ve B2B dünyasından bayilik teklifleri için BayilikListesi’ni takip edebilirsiniz. 
Kategoriler: Girişimcilik, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version