Hint Felsefesinin 4 Altın Kuralı

Hint felsefesinde dört altın kural olduğu söylenir
1. KURAL

 Karşınıza çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur: Hayatınıza kimse tesadüfen karşınıza çıkmaz. Karşınıza çıkan, etrafınızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

2.KURAL

 Yaşanmış olan her ne ise sadece yaşanabilecek olandır. Hiçbir şey, hem de hiçbir şey yaşadığımız şeyi değiştiremez. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. Şöyle yapsaydım böyle olacaktı gibi cümle yoktur. Hayır ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.
3. KURAL
 İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır.Her şey doğru anda başlar ne erken ne geç. Hayatımızda yeni şeylerin başlamasına hazırsak , o da başlamaya hazırdır.
4.KURAL 
 Bitmiş olan şeyler bitmiştir. Bu kadar basittir.Hayatınızda her şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle yola devam etmek gerekir.
 Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonunda kadar hayatının Tadını çıkar. Hayatınızdaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil….
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/