Güneş Enerjisi ile Çalışan Telefon: iPhone X Tesla

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Güneş enerjisiyle çalışan bir cep telefonu arıyorsanız ve parası ile de çok fazla ilgilenmiyorsanız, Rus aksesuar üreticisi Caviar’dan iPhone X Tesla modelini görmelisiniz. Araç üreticisine ithafen üretilen cihazın, döviz kuruna bağlı olarak en az 4.500 dolar fiyat etiketiyle birlikte satılması öngörülüyor.
iPhone X Tesla modelinde, arka taraftaki özel bir pille beslenen büyük bir güneş paneli bulunuyor. Şarjı etkinleştirmek için arkadaki bir güç düğmesine basmanız yeterli.
Karbon fiberden üretilen Tesla, her iki tarafta da arkadan yaldızlı dekoratif süsler ile birlikte anodize edilmiş düğmelere sahip. Tüm bunların yanında da cihaz iP67 sertifikasını da kaybetmiyor.
Tek başına bir kılıf gibi gözükse de, Tesla doğrudan iPhone X’e bağlı. Bu da telefona belirgin bir kalınlık ekliyor. Orijinalinde 7.7 mm olan kalınlık, 16.2 mm’ye çıkınca da kamera çıkıntısı artık bir girinti olarak göze çarpıyor.”
Caviar, 999 adet iPhone X Tesla modelini hazırlamayı planlıyor ve her cihazı ayrı olarak üretildikleri sırayla numaralandırılacağı söyleniyor. Caviar, Elon Musk’a vermeyi planladığı serinin ilk cihazında da, “İnsanların Yeryüzünde Yaptığı” yazan özel oymaya sahip olacağı söylentiler arasında. (Hatırlarsanız bu yılın başında Musk, SpaceX ile uzaya bir Tesla fırlatmıştı.)
Caviar, 64GB iPhone X Tesla modeli için 284.000 Ruble (yaklaşık 4,555 $) ücret talep ediyor. 256GB model ise vergi ve gümrük vergileri hariç 299.000 ruble (4.805 dolar) fiyat etiketine sahip olacak.
Kim bilir belki yeni nesil iPhone’larda ya da diğer akıllı telefonlarda bu teknolojinin kullanımı göreceğiz fakat daha epey uzun bir yol var gibi görünüyor. Yine de, farklı bir şey arıyorsanız ve savuracak çok paranız varsa alınmaya değer.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/