Görünmeyen Detaylarıyla Size En Uygun İngilizce Kursunu Seçmenin 5 Püf Noktası

Kaplan International

Kaplan International

Kaplan International, 6 ülkeye yayılmış 37 akredite dil okuluna sahiptir.

Günümüzde İngilizcenin önemi, artık tartışmaya bile açık bir konu değil. İş ve eğitim hayatının olmazsa olmaz dili İngilizce, dünyayı yakalamak, kendinizi güncel tutmak ve iş hayatında başarıyı yakalamak için temel yapı taşlarından biri.
Gidişat böyle olunca da İngilizce öğrenmenin en garanti yollarından biri İngilizce kurslarına gitmek oluyor.
İşin en zor kısmı ise; kendi öğrenme stiliniz ve hedefleriniz doğrultusunda vizyonunuzla eşleşen İngilizce kursunu bulmak oluyor.
Gelin beraber size en uygun İngilizce kursunu bulmak için göz önünde bulundurmanız gereken 5 unsuru yakından inceleyelim.

1) Kurs Süresi

Kursun ve derslerin süresi, İngilizceyi tamamen çözmeniz için hayati bir öneme sahip. Bazen ihtiyacınız olanın çok daha altında bir kurs süresi ile alacağınız verimi düşürebilirsiniz. Bunun dışında ihtiyacınızın çok daha üstünde olan kurs süresi de vaktinizin boşa harcanmasına sebebiyet verebilir.
Bu yüzden ihtiyaçlarınız doğrultusunda, hangi konuda daha fazla pratiğe ihtiyacınız varsa (speaking, reading, writingi listening) bu öncelikleri belirlemeli ve kurs ile görüşüp ihtiyacınız olan konuların üstüne ne kadar düşebileceğinizi netleştirmelisiniz.

2) Lokasyonlar

Lokasyonlar, İngilizce öğrenme konusundaki motivasyonunuzun olmazsa olmazlarıdır. Kayıt olduğunuz kursun konumu da dahil olmak üzere  yurt dışı imkanlarını araştırmak; hedefleriniz doğrultusunda öğrenim yerinizi de daha verimli kılacaktır.
Gelecekte çalışmak istediğiniz yurt dışı lokasyonunda İngilizce eğitimi almanız hem şehre daha erken adapte olmanızı, hem de kariyeriniz için daha hızlı adımlar atmanızı sağlayacaktır.

3) İlerleme Garantisi

İlerleme konusunda şüphesiz kendi seviyenizi bilmeniz kritik bir öneme sahip olsa da; kayıt olmak istediğiniz kursun da size ihtiyaçlarınız doğrultusunda katacaklarını bilmeniz gerekmektedir.
Bu konuda kurs ile doğrudan iletişim kurup, kursun neler vadettiğini dinlemeli ve sizin hedeflerinizle ne kadar eşleştiğini incelemelisiniz.
Unutmayın ki İngilizce konusunda hızlı bir ilerleme istiyorsanız, size bu garantiyi ihtiyaçlarınız doğrultusunda veren bir kursa kayıt olmalısınız.

4) Öğrenci Memnuniyeti

Kursun geçmişteki öğrencileriyle konuşup bilgi almanız, kursun sizin için ne kadar verimli olabileceğini önceden tahmin etme fırsatı sunar. Bu konuda şu soruları sorabilirsiniz:
Öğrenciler hangi seviyelerde başladı, kurs sonrası hedefledikleri seviyeye ulaştı mı?
Öğrencilerin yurt dışı bağlantıları genişledi mi?
Kursun sosyal ortamı nasıldı ve öğretmenlerin eğitim kalitesi yüksek miydi?

5) İndirimler

Kişiye özel kampanyaları ya da öğrenci indirimlerini takip etmek sizi ekonomik anlamda beklediğinizden çok daha rahatlatacaktır.
Öyle ki doğru kampanyayı yakaladığınız takdirde normal bir kurstan çok daha uygun fiyata ve çok daha geniş çaplı bir İngilizce eğitimi alabilirsiniz.
Bu yüzden fırsatlara karşı gözünüzü dört açmak doğru İngilizce kursunu bulmanızda büyük yarar sağlayacaktır.

Her yıl 150’den fazla ülkeden 50.000’in üzerinde öğrenci Kaplan International⇗ ile yurt dışında İngilizce öğreniyor.

Kaplan International’ın onlarca eğitim programı arasından kendine en uygun eğitimi kolaylıkla bulacaksın.

Detaylı bilgi için: kaplaninternational.com/tr⇗

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/