Facebook, Yemek Siparişi ve Etkinlik Bileti Satışlarına Aracı Oluyor

Ezgi Diliçıkık

Ezgi Diliçıkık

Environmentalist, Digital Addict

Facebook’u hala sadece bir “sosyal ağ” olarak mı nitelendiriyorsunuz? Son gelişmeler ışığında gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki, Facebook artık bir sosyal ağdan çok (çok ve çok) daha fazlası!

Rezervasyon servisi olan MyTime ile anlaşan Facebook, daha önce duyurduğu Dükkan ve WorkPlace yeniliklerinden sonra şimdi çeşitli siparişlerin ve etkinlik rezervasyonlarının Facebook’tan ayrılmadan yapılmasını sağlayacak olan yeniliğini duyurdu!

Daha önce –aslında yıllar yıllar önce- mekan fırsatları konusunda yeniliklere giden ancak daha sonra buradan çekilen Facebook, artık bu dikeydeki girişimleri karşısına almak yerine birlikte hareket ederek kendini oldukça büyütüyor!Son gelişmeler ışığında artık Facebook Events uygulaması da kendi başına bağımsız bir uygulama haline geldi. Facebook etkinlikler bölümünü kullanan 650 milyon kişinin olduğu göz önüne alındığında etkinlik organizatörleri ve bilet satıcıları açısından bu yeniliklerin oldukça faydalı olduğu söylenebilir.

Bir başka yenilik ise yine mekanlar ile ilgili. Bir kullanıcı mekan ya da etkinlik tavsiyesi istediğinde Facebook’un yapay zeka çalışması devreye girerek kişiye arkadaş tavsiyeleri sunacak. Ancak hepimizin kafasında olan şey de bariz olarak birlikte hareket edilen uygulamalara olan ziyaretçi sayısının azalacağı yönünde.

Bahsettiğimiz tüm bu yenilikler şu an maalesef ABD ile sınırlı. Facebook diğer pazarlara açılmayı ise yeterli dönüşü sağladıktan sonra yapmayı planlıyor. Facebook’un attığı bu adımların, Google ve Yelp gibi şirketlerden ve birçok sipariş/rezervasyon ve etkinlik uygulamalarından neler götüreceğini ise elde edilen geri dönüşlerle birlikte gözlemleyebileceğiz gibi görünüyor.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

⇓     CEOtudent Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın     ⇓

Kaydet

Kategoriler: Dijital, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/