Evde çalışmak için 5 ipucu

Evde çalışmanın faydaları

Seçtiğiniz bir durumda negatiflere odaklanmak kolaydır. Sınıf arkadaşlarınızla nasıl iletişim kuracaksınız? Öğretim görevlileri ve öğretmenlerle nasıl etkileşime gireceksiniz? Online sistemler başa çıkabilecek mi? Kaçırdığınız tüm pratik ödevler ve yerleşimler ne olacak?

Koronavirüs öncesinde birçok öğrencinin uzaktan öğrenmeyi seçtiğinden ve faydalandığından ve derslere ve seminerlere katılmaya alışkınız olsa da, evden çalışmak için birçok olumlu şey olduğunu unutmayın.

Kendi hızınızda çalışabilirsiniz – online öğrenim süresine uymak için son tarihleriniz olsa da, genellikle kendi hızınızda çalışma şansı verir. Bir seminerde söylenenleri sindirmek için ekstra zamana ihtiyacınız varsa – sorun değil.

Esnek saatler – kampüste dersler ve seminerler genellikle belirli zamanlarda planlanır. Evde çalışmak daha esnektir. Belki sabahları daha üretken olursunuz ya da bir yalandan sonra öğleden sonraları daha iyi çalışırsınız. Her iki durumda da çalışma saatlerinizi diğer taahhütlerinize sığdırabilirsiniz. 

Sınıf arkadaşlarından daha az dikkat dağıtıcı – sanal dersler, bir arkadaşın yanında otururken dikkatiniz dağılmadan muhtemelen daha dikkatli olacağınız anlamına gelir.

Tesisler kendiniz – evde çalışmak kütüphanede bir bilgisayar için savaşmanız gerekmediği anlamına gelir. Kütüphane tesislerinin çoğu kapalı olduğundan, materyallerin çoğu çevrimiçi olacak, bu yüzden ödünç alınmanız gereken ders kitabı hakkında endişelenmenize gerek yok. Dahası, kendi çevrenizin rahatlığında eğitim alabilirsiniz.
Paradan tasarruf edeceksiniz. homebound olmak, paket servisi olan kahve, kampüs içi öğle yemeği ve ders sonrası içeceklerden tasarruf edeceğiniz anlamına gelir. Kampüse ve kampüse gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanırsanız, burada da tasarruf edersiniz.
Türkiye Sosyal medya rehberi Umarım geçici bir önlem olsa da, evden etkili bir şekilde çalışmanıza yardımcı olacak beş ipucu.
Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/