CV’nizde Fark Yaratan Bir Gerçek: 4 Maddede Yurt Dışında Okumak Neden Önemli?

Yurt dışına çıkmış olmak, hem size hem de kariyerinize büyük artılar katacak bir deneyimdir. Bu deneyim; kendinizi tanımanıza, yeni kültürlerle kaynaşmanıza, yenilikleri bizzat yerinde incelemenize olanak sağlar. Özellikle eğitim için yurt dışında bulunup uzun dönem orada yaşarsanız bu deneyimi çok daha eşsiz kılabilirsiniz. Bununla birlikte CV’nizi de çok daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Peki yurt dışında okumak bize başka neler katabilir? Gelin birlikte bakalım.

1) Öğrenmek istediğiniz dili, yerinde öğrenirsiniz.

CV’nizde okulunuzla birlikte en çok dikkat edilen kısımlardan birisi yabancı dil seviyenizdir. Çoğu şirket, iş görüşmelerine gelen adaylarda belli bir seviyede yabancı dil hakimiyeti arar. Eğitiminizi yurt dışında tamamladığınızda, yabancı dil sizin için bir sorun olmaktan çıkacaktır. Öğrenmek istediğiniz dili, o dili konuşan insanların arasında yaşayarak çok daha kolay ve doğru bir şekilde öğrenmeniz mümkün.

2) Renkli bir öğrencilik hayatı yaşayacaksınız.

Yurt dışındaki okullar, sosyal etkinlikleriyle öğrencilere daha renkli ve daha dolu bir öğrencilik hayatı sunma gayretindeler. Öğrenci toplulukları, konserler, sosyal aktiviteler derken eğlence dolu bir eğitim süreci birçok öğrenciye ilgi çekici geliyor. Merak ettiğiniz tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etmek, yeni insanlarla tanışmak size yeni ufuklar açacak. Bu durum da sosyal yetkinliklerinizi bir sonraki aşamaya taşıyarak insan ilişkilerinize katkı sağlayacak.

3) Kendinizi tanıma fırsatı bulacaksınız.

Evinizden ve ülkenizden uzakta okumak, size kendinizi tanıtmakta büyük bir rol oynayacak.
Yurt dışında yaşamanın size tuttuğu aynayla geliştirmeniz gereken özelliklerinizi fark edeceksiniz. Bunların üzerine giderek kendinize ve kariyerinize büyük katkıda bulunacaksınız. Kendinizin en iyi versiyonu olmayı hayat amacı haline getirerek iş görüşmelerinde karşı tarafı etkilemeyi çok daha kolay başarabilirsiniz.

4) Eğitiminiz sırasında çalışarak gelişiminizi destekleyebilirsiniz.

Yurt dışındaki okullar, eğitiminiz sırasında staj yapmanız için sizi oldukça desteklemektedir. Ders programınızın ayarlanmasından, staj yapacağınız yere kadar her konuda size yardımcı olacak okullar sayesinde hem gelir hem de tecrübe elde etme fırsatınız olacaktır. CV’nizde altın gibi parlayacak bu tecrübeler, okul sonrasında size önemli kapıları açan anahtarlar olacaktır. Staj yaptığınız şirkette gösterdiğiniz performans sonucunda burada tam zamanlı olarak çalışmaya başlayabilir hatta vatandaşlığa dahi başvurabilirsiniz.
Yurt dışında eğitim ile kariyerinize sağlam bir başlangıç yapmak istiyorsanız DinamoEdu, hayallerinizi gerçekleştirmek için yanınızda. DinamoEdu, sahip olduğu Kanada Eğitim Acenteleri Sertifikasyonu (CCEA) ve Toronto’da bulunan ofisi ile uluslararası kalitesini ve başarısını kanıtlamış bir eğitim danışmanlık şirketidir.

DinamoEdu’yu daha yakından tanımak ve hizmetleri hakkında bilgi almak için burayı⇗ ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/