STAJ VE STAJYER BULMADA BİR KÖPRÜ 

                 İş dünyasına geçişte önemli bir aşama olan staj bulmak, her öğrencinin hayatında devasa bir öneme sahiptir çünkü gelecekte çalışacakları yer, kendilerini kanıtlamaları halinde staj yaptıkları yer olabilir. Bu sebepten ötürü iş bulmanın belki de en kolay yolu staj yapılan yerde kalarak çalışmaya devam etmektir. Ne yazık ki staj bulmak günümüzde artık o kadar da kolay değil, eskiden “Bilgisayar biliyor musun?” sorusuna verilen cevap olumluysa anında iş bulunan sektörlerde şimdi kabarık özgeçmişler arasında rekabet gittikçe kızışmaktadır. Zar zor bulunan stajlarda ise zamanın çakışması, ücret beklentisinin karşılanmaması ve öğrencinin nitelikleri ile şirketin beklentilerinin örtüşmemesi gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılabilinmektedir. 


                Gittikçe yaygınlaşan bu sorunun çözümü ise, prestijli şirketlere kolayca erişen öğrencileri ve nitelikli öğrencileri bularak ihtiyaç duydukları pozisyonları daha düşük ücretler ödeyerek dolduran şirketleri memnun eden ogrenciyegelir.comile karşılayabilirsiniz. Oldukça kolay kullanılan işlevselliği yüksek site sayesinde ilgi alanlarınıza göre aramanızı yapabilir, niteliklerinize uygun staj bulabilirsiniz. Bir şirket olarak verdiğiniz ilan ile gelen teklifleri değerlendirip bir profesyonelden çok daha az bir miktara çalışacak stajyerinize erişebilirsiniz. İş dünyası deneyiminin hayallerinizdeki işi elde etmenizde ne kadar önemli odluğunu göz önünde bulundurarak, bu eşsiz deneyimi yaşayacağınız şirketi ogrenciyegelir.com aracılığı ile bulabilrsiniz. 
                 Staj ve stajyer aramanın şimdilik tamamen ücretsiz olduğu sitede, kaç gün staj yapmak istediğiniz, ücret beklentiniz ve pek çok detayı belirterek size en uygun olan stajı bulabilirsiniz. İş dünyasındaki en karlı etkileşimler, çalışkan ve özverilli öğrenciler ile stajyerlerine gerçek iş hayatı deneyimi yaşatan prestijli şirketler arasında ogrenciyegelir.com ‘da gerçekleşiyor. Staj arama sürecinde dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör de illa adı duyulmuş kaliteli bir yerde yapma gibi bir amacınızın olmaması gerektiği, bu nedenle her tip staj ilanını ciddi almalısınız. Bunun sebebi ise, küçük şirketlerde işi direkt yapan insanlarla yakın olma olasılığınızın daha yüksek olması, böylelikle işi daha hızlı öğrenebilir, kendinizi daha iyi geliştirebilirsiniz. Spesifik nitelikleri ve görevleri bulabileceğiniz ogrenciyegelir.com sayesinde kolaylıkla aradığınızı bulabilirsiniz.
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/