Çoğumuzun Günlerce Etkisinden Çıkamadığı Rocky Filminden 18 Alıntı

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Rocky Balboa, en akılda kalan ve en ilham veren film karakterlerinden biri. Ne kadar kötü durumda olursanız olun, pes etmemeniz gerektiği mesajını ileten film, motivasyon kaynağı olacak, potansiyelinize ulaşabilmeniz için sizi harekete geçirecek sözler ile dolu.
1) “Her şampiyon, bir zamanlar pes etmeyi reddeden bir yarışmacıydı.”
2) “Yapamayacağını düşündüğünde bir round’a daha çıkmak… Tüm hayatını farklı kılan şey bu.”
3) “Beni yenebilmek için beni öldürmesi gerekiyor. Karşımda duracak yüreği olmalı ve bunu yapmak için de kendisi ölmeye hazır olmalı.”
4) “Sen, ben, hiç kimse hayat kadar acıtamaz. Ama hayat, ne kadar ağır darbe aldığın ile ilgili değil, darbeleri nasıl aldığın ve ilerlemeye nasıl devam ettiğin ile ilgilidir. Ne kadar çok darbe alabilir ve ilerlemeye devam edebilirsin? İşte, kazanmak böyle bir şey.”
5) “Eğer ben değişebilirsem, sen değişebilirsin. Herkes değişebilir.”
6) “Unutma, zihnin senin en iyi kasındır. Kaslı kollar kayaları hareket ettirebilir, ama büyük kelimeler dağları yerinden oynatır.”
7) “Şimdi, eğer ne kadar değerli olduğunu biliyorsan dışarı çık ve bunu elde et. Ama, darbeleri almaya hazır olmalısın. Seni parmakla göstererek onların sayesinde olmak istediğin yerde olduğunu söyleyenlere aldırma. Bu, korkakların yapacağı bir şey ve sen korkak değilsin. Sen bundan çok daha iyisin!”
8) “Kimse kimseye bir şey borçlu değildir.”
9) “İçgüdülerinizi dinlemek hakkınızdır. Siz, olmak istediğiniz yerde olma ve yapmak istediğinizi yapma hakkını kazandıktan sonra kimsenin hayır demeye hakkı yoktur.”
10) “Sana daha önceden bildiğin bir şey söyleyeyim. Dünya tamamiyle gün ışığı ve gökkuşağından oluşmaz. Son derece bencil ve pis bir yerdir. Seni dizlerinden vurmaya çalışır ve eğer buna izin verirsen sürekli olarak aynı yerde kalırsın.”
11) “Diğer insanların düşündüğü şekilde düşünmeyi uzun zaman önce bıraktım. Nasıl düşünüyorsan öyle düşünmelisin.”
12) “Olmak istediğin yere ulaşabilmek için karşına çıkanlarla mücadele etmeye istekliysen seni durdurmaya kimin hakkı olabilir?”
13) “Eğer bu yapmak istediğin bir şey ise ve eğer yapman gereken ise, o zaman yap. Dövüşçüler dövüşür.”
14) “Zaman herkesi oyunun dışında bırakır ve asla yenilmez.”
15) “Şimdiye kadarki en kötü kabuslarından daha kötü olan cehenneme doğru ilerlemek zorundasın. Ama bittiğinde, yalnızca sen ayakta kalacaksın. Ne yapman gerektiğini biliyorsun. Yap!”
16) “Dünyanın en zengin, en akıllı ya da en yetenekli insanı değilim. Ama başarılı oldum çünkü devam ettim, devam ettim ve devam ettim.”
17)” Hayır, belki kazanamam, belki de yapabileceğim tek şey onun elindeki her şeyi almak olur.”
18)

Başarı genellikle başarısızlığı kontrol edebilmenin doruk noktasıdır.

-Sylvester Stallone

This post is also available in: English

Kategoriler: Alıntılar, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version