Motivasyon İçin 5 Sağlam Film Önerisi

Elif Temur

Elif Temur

BAU | Economics Student | Writer @ceotudent

Hayat hiç bir zaman bize fırsatları altın tepside sunmaz. Genellikle bizden mücadele etmemizi, isteklerimiz doğrultusunda çabalamamızı ister. Maalesef her zaman bu mücadele etme gücünü kendimizde bulamayabiliriz. İşte tam böyle zamanlar için, bizi elimizden tutup kaldıracak, diğer insanların neler yaşadığını, insanların nerelerden gelip neleri başardığını anlatan filmleri sizin için derledim. 

1. Steve Jobs  /    IMDB : 7.3 

Teknoloji devi Apple ‘ın kurucusu Steve Jobs ‘un yaşamını konu alan yönetmenliğini  Oscar ‘lı Danny Boyle tarafından yapıldığı film Steve Jobs ‘un hırslı ve bilge yönünü ele alırken bir yandan da özel hayatından da kesitler taşıyor.

2. The Martian / IMDB : 8.0

Mars’ta ekibi tarafından öldü sanıldığı için terk edilen Mark Watney ‘in Mars’ta tek başına elindeki imkanlar dahilinde hayatta kalmaya çalışması anlatılıyor.2015 ABD yapımı filmin yönetmenliğini Ridleyy Scott üstlenmiş , bence kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında.

3.Freedom Writers / IMDB : 7.5

Erin Gruwell adında idealist bir öğretmenin, sorunlu gençlerle dolu sınıfıyla aynı frekansa ulaşamaz. Fakat önce müziği, sonrasında ise gettonun edebiyatı olarak kabul gören “The Diary of Anne Frank” kitabını sınıfa getirerek, öğrencilerinin ufkunu açan Gruwell, amacına ulaşmayı başarmıştır.

4. The Theory of Everything / IMDB : 7.7

Ünlü bilim insanı Stephen Hawking ‘ in hayatını konu alan film Hawking’in yakalandığı hastalığa rağmen hayata ve bilime nasıl sıkı sıkıya tutunduğunu anlatıyor. 

5.The Social Network / IMDB :7.8

3 dalda Oscar almış olan film , Mark Zuckerberg ‘ in Facebook ‘ u nasıl kurduğunu anlatıyor . 2010 ABD yapımı olan filmin yönetmenliğini David Fincher yapmış .

This post is also available in: English

Kategoriler: Başarı, Kültür, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/