Olumlama Nedir? Günlük Olumlama Örnekleri

Olumlama dediğimiz şey aslında bir nevi olumsuz düşüncelere meydan okumak, olumsuz düşünceleri sabote etmek ve olumsuz durumların üstesinden gelmemize yardımcı olan olumlu ifade beyanıdır.
*Neden Olumlama Yapmalıyız?
Birçoğumuz fiziksel sağlığımızı iyileştirmek için tekrarlayan egzersizler yapıyoruz.
Peki zihnimiz ve ruh sağlığımız için nasıl bir egzersiz yapmalıyız?
İşte bu noktada zihnimiz ve bakış açımızı genişletmek için olumlamalardan yararlanıyoruz.
Bu pozitif zihinsel tekrarlamalar, düşünce kalıplarımızı yeniden onaracak, böylece zamanla farklı düşünmeye ve harekete geçmeye yani eylemde bulunmaya başlayacağız.
Gün içerisinde birkaç kez olumlama tekrarı herkes için faydalıdır.
Olumsuz düşünceyi aktif olarak olumlu beyanlarla değiştirin.
Beyanları yanınızda biri yoksa yüksek ve kendinizden emin bir ses tonuyla seslendirebilirsiniz. Birileri var ise içinizden de kendinize güvenerek mutlu bir yüz ifadesiyle tekrar etmeniz yeterlidir. 

Bu beyanlar toprağa atılmış olan bir tohum gibidir. Kötü bir topraksanız zayıf bir büyüme ortamı hazırlarsınız. Zengin bir toprak olursanız, verimli bir büyüme elde edersiniz. Sizi iyi hissettiren olumlamaları ne kadar çok düşünürseniz, onaylamalar o kadar hızlı çalışır ve iyi sonuç alırsınız.
Günlük olumlamalar sorunların hayatınızda yer edinmiş problemlerin var olmadığını veya hiçbir şeyin yanlış gitmediğini iddia etmez. Yaşananları farklı bir bakış açısıyla görmek için zihninizi yeniden eğitmek, bilinçli şekilde kendini yansıtma ve kullandığınız olumlamalara göre harekete geçmek için ilham almakla ilgilidir. 
Yaşamınızı kontrol altına almak istemeniz, iç huzuru ve öz sevgi için istediğiniz olumlamaları seçerek, olumlu yönde ilerlediğiniz için kendinize teşekkür edin.
*Olumlama Örnekleri
Olumlu ifade beyanları, Çekim Yasasının kilidini açmak ve hayallerinizdeki yaşamı yaratmak için bir anahtardır!

Olumsuz düşüncelerin, olumsuz imgelerin hepsini geride bırakmalı ve bilinçaltınızı şimdiki zamana getirerek olumlu ifade edilen yeni düşüncelerle, imgelerle zihninizi doldurmalısınız. 
Beyanları tekrarlamak, bilinçdışı zihnin başarı için yeniden programlanmasına yardımcı olmaktadır.
 Zamanla her şeyi bizim kendimize yaptığımızı fark edeceksiniz. 
Kendinize kattığınız bu olumlamaları genel olarak tekrar etmeyi unutmayın.
-Mystica Doctrina

This post is also available in: English

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/