BTS Üyeleri Kimlerdir? BTS Üyeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Şarkıları, ödülleri ve yaşantılarıyla tüm dünyayı kasıp kavuran, kısa zamanda en büyük hayran topluluklarından birine sahip olan ünlü K-Pop grubu BTS (Bangtan Boys), RM (Kim Namjoon), Jin (Kim Seokjin), Suga (Min Yoongi), J-hope (Jung Hoseok), Jimin (Park Jimin), V (Kim Taehyung) ve Jungkook (Jeon) olmak üzere yedi üyeye sahiptir. BTS üyeleri arasındaki herkesin kendine ait hayran kitlesi bulunmaktadır.

BTS grubunun bir çok ismi var: Bangtan Boys, Beyond the Scene, Bulletproof Boy Scouts, Bangtan Sonyeondan

Hip hop etkileri taşıyan bir K- Pop erkek grubu olarak akılda kalan şarkıları, kusursuz dansları ve sevimli kişilikleriyle BTS’in yedi üyesi dünya çapında hızla idol konumu kazandı ve şarkıları dünyanın her yerinde listelerin ilk sıralarına yerleşti. 2018 yılında dünyadaki bütün müzik gruplarından çok daha fazla Twitter etkileşimi aldıkları için Guinness Rekorlar kitabına girdiler.
Alışılmışa meydan okuyan romantik ve duygusal BTS şarkılarının neredeyse yüzde doksanı grup üyeleri tarafından yazıldı. Umutlarını, hayallerini, korkularını, heyecanlarını ve tutkularını şarkılarına yansıtarak dünya çapında belli yaş aralığındaki gençleri BTS ARMY hayran grubuna kattılar.

BTS 2013 yılında hit olan ‘’No More Dream’’ isimli şarkıyla çıkış yaptı. Yaptıkları müzik Batı ile Kore tarzının bir karışımıydı. Steve Aoki, The Chainsmokers ve Supreme Boi gibi rap ve Elektronik Dans Müziği yıldızlarının dahil olduğu ünlü müzisyenlerle birlikte çalıştılar.


İşte BTS Üyeleri

RM (Kim Nam- Joon) : Lider, Rapçi, Prodüktör

bts üyeleri RM

Doğum günü: 12 Eylül 1994
Boyu: 1,81
Memleketi: Ilsan, Goyang, Güney Kore
Bildiği diller: Korece, İngilizce, Japonca
Eğitimi: Global Cyber Üniversitesi’nden basın yayın ve sanat bölümünden mezun oldu.
BTS’e katılma tarihi: 2010 (Grubun ilk üyesi)
Lakapları: Rap Monster, Runch Randa, RapMon, Namjoon

BTS’in lideri olan RM, İngilizce röportajların çoğunda grubun sözcülüğünü üstlenir. Genç yaşta rap müziğe gönlünü vermesinde Amerikan yıldızlarının videolarını izleyerek büyümesi oldukça etkili olmuştur. BTS’in seçilen ilk üyesi olmadan önce yeraltı rap dünyasında birçok popüler sanatçıyla çalıştı.

BONUS: Rm, İngilizce’yi televizyonda Friends dizisini izlerken kendi kendine öğrendi.


JIN (Kim Seok-jin): Vokal, Görsel

bts üyeleri jin

Doğum günü: 4 Aralık 1992
Boyu:1,79
Memleketi: Gwacheon, Gyeonggi-do, Güney Kore
Bildiği Diller: Korece, İngilizce, Japonca
Eğitimi: Konkuk Üniversitesi, sanat ve oyunculuk bölümü mezunu.
BTS’e Katıldığı Yıl: 2011
Lakapları: Görsel Kral, Pembe Prenses

Grubun yaş anlamında en büyük üyesi olan Jin, kendini diğer üyelerin ağabeyi olarak görüyor. Gruba ilk katıldığında sıkı bir diyet uyguladı. Boğazına oldukça düşkün olan Jin, yemek yapmaya, yemek hakkında konuşmaya kısacası yemek ile ilgili her şeye bayılıyor.

BONUS: Sokakta otobüsten inerken keşfedilip grup seçmelerine katıldığında henüz bir üniversite öğrencisiydi.


SUGA (Min Yoon-gi): Rapçi, Prodüktör

bts üyeleri suga

Doğum günü: 9 Mart 1993
Boyu: 1,74
Memleketi: Buk-gu, Daegu, Güney Kore
Bildiği Diller: Korece, İngilizce
Eğitimi: ApGuJeong Lisesi, Global Cyber Üniversitesi
BTS’e Katıldığı Yıl: 2010 (En başta prodüktör olarak katıldı)
Lakapları: August D, Hareketsiz Min

Suga da grubun lideri Rm gibi BTS’e katılmadan önce yeraltı rap dünyasındaydı. Yeteneği iyi bir rap yapmanın hayli ötesinde olan genç şarkıcının aynı zamanda şarkı sözü yazma, prodüktörlük ve piyano alanlarında da tam bir usta olduğu anlaşıldı. Jin’den sonra grubun ikinci ağabeyidir.

2016 yılında August D adıyla solo bir albüm yayımladı. Bu albümde, hayalini gerçekleştirmek için evinden ayrıldığı andan itibaren depresyon, OKB ve sosyal endişe sorunlarıyla savaşını anlattı.
Terapi , grup arkadaşları ve BTS ARMY yardımlarıyla bu sorunlarının üstesinden geldiğini ve her fırsatta bu desteğe minnettar olduğunu belirtmekte.

BONUS: Şekeri çağrıştıran adı kulağa tatlı gelse de Suga aslında tatlıyı hiç sevmiyor onun yerine daha çok hafif baharatlı yiyecekleri tercih ediyor.


J-HOPE (Jung Ho- seok): Rapçi, Dansçı

bts üyeleri j hope

Doğum günü: 18 Şubat 1994
Boyu: 1,77
Memleketi: Gwangju, Güney Kore
Bildiği Diller: Korece, Çince
Eğitimi: Gwang Global Lisesi, Global Cyber Üniversitesi
BTS’e Katıldığı Yıl: 2010
Lakapları: Hobi

Etkileyici dans yeteneği, benzersiz rap stili ve sevimli pozlarıyla J- Hope sahnede oldukça enerjik! BTS’e katılmadan önce sokak dansçısı olarak katıldığı yarışmalarda belirli bir ün kazanmıştı. Arkadaşları ve hayranları tarafından Hobi olarak da bilinen J- Hope başlarda rap yerine vokalistliğe odaklanmıştı. Bu da şarkı söyler gibi rap yapabilme yeteneğini açıklıyor.

BONUS: Solo, Daydream şarkısının videosunda, Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabının ana karakteri olan Arthur’dan aldığı ‘’Panik yapma’’ mesajıyla kitaba selam gönderiyor.


JIMIN (Park Ji-min): Dansçı, Vokal

bts üyeleri jimin

Doğum günü: 13 Ekim 1995
Boyu: 1,73
Memleketi: Busan, Güney Kore
Bildiği Diller: Korece, Japonca
Eğitimi: Kore Güzel Sanatlar Lisesi, Global Cyber Üniversitesi
BTS’e Katıldığı Yıl: 2012
Lakapları: Chim chim, Seksi Mochi

Jimin, BTS seçimlerine katılmadan önce güzel sanatlar lisesinde grup arkadaşı V ile birlikte modern dans öğrencisiydi. Hemen her konuda mükemmeliyetçi biri olmakla birlikte, son derece yumuşak ve düşünceli bir kişiliğe sahip. Grup arkadaşları kısa boyuyla dalga geçse de o bunu hiç sorun etmiyor. Spor yapma ve fit kalmaya takıntı olmasıyla biliniyor.

BONUS: Jimin hep kilo sorunuyla uğraşıyordu. Lisedeyken günde 6 öğün yiyormuş. Gruba girince sıkı bir diyete girip disiplinli bir egzersiz programı uyguladı. Şimdi karın kaslarıyla gurur duyuyor.


V (Kim Tae-hyung): Vokal

bts üyeleri v

Doğum günü: 30 Aralık 1995
Boyu: 1,78
Memleketi: Daegu, Güney Kore
Bildiği Diller: Korece, Japonca
Eğitimi: Kore Güzel Sanatlar Lisesi, Global Cyber Üniversitesi
BTS’e Katıldığı Yıl: 2011
Lakapları: Tae-tae

V sadece müziğe değil, yaratıcı olan her şeye meraklı. Tam bir sanat hayranı. Kore yapımı Hwarang dizisinde 2016-2017 yılları arasında Hansung adında bir karakteri oynadı. Bazı hayranları onu 4D olarak tanımlıyor. Bu terim, olağandışı, acayip ve bu dünyadan olmayanlar için kullanılan bir K-Pop terimi.

BONUS: Benzersiz ve farklı olan her şeyi çok seviyor. Boş zamanlarında internette keşfedilmemiş müzik arayışına çıkıyor.


JUNGKOOK (Jeon Jung-kook): Dansçı, Vokal

bts üyeleri jungkook

Doğum günü: 1 Eylül 1997
Boyu: 1,78
Memleketi:Busan, Güney Kore
Bildiği Diller: Korece, İngilizce, Japonca, Çince, Vietnam dili
Eğitimi: Seul Güzel Sanatlar Okulu
BTS’e Katıldığı Yıl: 2011
Lakapları: Kookie, Golden Maknae, Jeon Jungkookie, Joonie

Jungkook, BTS üyeleri arasındaki en küçük, en genç olanı. Bununla birlikte şarkı söylemekte, dans etmekte, rap yapmakta ve sporda iyi olduğu için Golden Maknae (Altın Ufaklık) unvanını taşıyor. Sıklıkla vokale eşlik ediyor ve sahne dışında grubun en sessiz üyesi. Güney Kore yetenek yarışması Superstar K’ye katıldığı anda yıldızı parladı. Big Hit Entertainment ile sözleşme imzalayıp on beş yaşındayken BTS’e dahil oldu.

Şarkı söyleme ve dans etme yeteneğiyle öne çıksa da Jungkook aslında tam bir sporcu. Koşu, bilek güreşi, okçuluk ve hatta bowling alanlarında çok iyi olduğu biliniyor.

BONUS: Boş zamanlarında oyun oynamayı çok seviyor. Overwatch adlı oyunun en büyük hayranlarından biri. Oyun oynamadığı zamanlarda kitap ve çizgi roman okumaktan hoşlanıyor.

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür, Sanat

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version