BEST Isparta Hakkında Bilgi Almak İsteyenler Buraya !

Mert Kuş

Mert Kuş

SDÜ - İnşaat Mühendisliği

BEST,  açılımı Board of Europan Students of Technology-Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu olan, kar amacı gütmeyen, Avrupa merkezli, tamamen öğrenci odaklı bir topluluk.
İlk olarak 1987’de Stockholm’da bir grup matematik ve fizik öğrencisi tarafından ortaya atılan BEST’in resmi olarak ilk toplantısı 1989’da Almanya’da gerçekleşti. Şuanda BEST, SDÜ de dahil 33 ülkeden 95 üniversiteyi bünyesinde barındırmaktadır.
Peki Süleyman Demirel Üniversitesi haricinde BEST ülkemizde hangi üniversitelerde var? Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi.

2013 yılında SDÜ Sağlık ve Kültür Bakanlığı Başkanlığı bünyesinde kurulan BEST Isparta, 90 aktif üyesiyle Süleyman Demirel Üniversitesi’ nin en çok çalışan öğrenci kulüpleri arasında kendine yer bulmaktadır. Peki BEST Isparta sana neler kazandıracak?

Mühendislik ve Teknoloji Öğrencilerine Özel Kurslar!

BEST, mühendislik ve teknoloji öğrencilerine dışarıda çok maliyetli fiyatlara sahip olabileceği eğitim ve kurslara, çok düşük maliyetle sahip olma imkanı sunuyor! İster Türkiye’de ister Avrupa’nın herhangi bir yerinde kendini geliştirebileceğin, alanına özel, alanında uzman kişiler tarafından verilen kurslara çok az bir maliyetle katılabilirsin! Avrupa’nın en gözde şehirlerini gezmekle kalmayacaksın, kendi alanında seni rakiplerinden bir adım öne getirecek bilgiler edineceksin ve sınırsız eğlenceyi tadacaksın! Asla unutamayacağın anılara sahip olacaksın! Dünya’nın mühendislik alanında en gözde fabrikalarını ziyaret etme şansını kim istemez ki? Mühendislik öğrencilerine özel canlı eğitim/çalışmalarla bilgilerini de uygulama şansı elde edeceksin! Ve ne okursan oku, hayatının her alanında kullanabileceğin ‘proje yönetimi, sunum teknikleri, takım çalışması’ gibi konularda da eğitim alma şansına sahip olacaksın! Rusya, Yunanistan, İspanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Almanya’da hem kendini geliştirmek, hem gezmek, hem de sınırsız eğlenceyi tatmak BEST ile bir rüya değil! Ve bu fırsata sahip olmak için BEST üyesi olmana gerek bile yok! Tek yapman gereken başvurmak. Ama bir de, “Üye olmadan bu kadar fırsata sahip olabiliyorken, BEST üyesi olursam hangi imkanlara sahip olacağım” diye düşün! Üstelik, eğer BEST üyesiysen, Avrupa’da düzenlenen ve sadece BEST üyelerine özel etkinliklere katılmak için mühendislik öğrencisi olmana gerek bile yok! Bunu kim istemez ki?

Avrupa BEST Mühendislik Yarışması (EBEC) için Çalışma Şansı !

BEST’in düzenlediği Avrupa çapında bir mühendislik yarışması olan EBEC için çalışarak, onlarca şirketle iletişime geçme şansına sahip olabilir, Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir yanından gelen mühendislik öğrencileriyle bir araya gelme şansına sahip olabilirsin! BEST’e katılmasan bile, yarışmaya katılarak ‘Avrupa’nın En İyi Mühendisi’ unvanına sahip olabilirsin!

Türkiye ve Avrupa’nın Bir Ucundan Gelen Öğrencilerle Tanışma Fırsatı !

Seninle aynı amaç için çalışan, aynı bölümü okuyan insanlarla tanışmak ister misin? Türkiye’nin veya Avrupa’nın bir ucunda arkadaşların olsun istemez misin? Başka bir şehre gittiğinde arayacak birilerinin olması kulağa mükemmel gelmiyor mu? BEST için çalıştığında, elde edebileceğin en mükemmel şeylerden biri de bu: Dostluk! Sana katkısı olabilecek yaşıtlarınla tanışmak mükemmel olurdu değil mi? Eğer şanslıysan, uluslararası etkinliklere katılma şansı yakaladığında, farklı kültürlere/dillere sahip insanlarla dostluk kurma şansı da yakalayabilirsin!

BEST İçin Çalışarak İş Hayatına Hazırlanmak !

BEST içindeki takımlarda çalışarak ‘takım çalışması, sorumluluk bilinci, yeni şeyler yaratma, farklı karakterlerdeki insanlara uyum sağlama, kendini ifade edebilme’ gibi bir çok konuda kendini geliştirebilirsin.İster mühendislik öğrencisi ol, ister olma, Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencisi olduğun sürece BEST’e kabul edilebilirsin. BEST için çalıştığın süre zarfında sayısız insanla tanışacaksın ve tanışacağın birinin ileride sana hayatını değiştirecek bir iş fırsatı sunup sunmayacağını kim bilebilir? 

Eğer yukarıdakilerin en az biri için ‘BUNU İSTİYORUM’ diyorsan, BEST Isparta tam sana göre!

Kategoriler: Eğitim, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/