65.000 Kişi Aynı Anda “Bohemian Rhapsody”i Söylerse…

Öncelikle Queen…

1970 yılında kurulmuş, tüm dünyada albümleri 300 milyondan fazla satmış İngiliz rock grubu olan Queen, 1960’ların sonlarında Smile grubunun dağılma sürecine girmesi sonrasında Brian May, Roger Taylor ve Freddie Mercury tarafından Londra’da kurulmuştur. Kuruluşundan bir yıl sonra John Deacon‘un katılımıyla grup tamamlanmıştır. 70’lerin ilk yıllarında üne kavuşan grup, günümüzde de hala geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Ayrıca Freddie Mercury’nin yeri her zaman başka olmuştur. Ülkemizden bir örnek verecek olursak Mercury, İstanbul Onur haftası için yapılan yürüyüşte “Freddie Mercury’nin askerleriyiz!” pankartı ile de bir kitlenin temsilcisi olmuştur bir nevi. Queen grubu da Freddie Mercury ile özdeşleşmiş durumda dersek de yanılmış olmayız sanıyoruz. Seviyoruz, severek dinliyoruz.

Bir Green Day Konseri

65.000 insan baya bir ses getirir değil mi? Kesinlikle. Getirdi de. 1 Temmuz’da Londra Hyde Park’ta Green Day konseri için toplanan 65.000 kişi, grubun geç kalması üzerine sıkılmaya başladı ve bir ağızdan Queen’in Bohemian Rhapsody şarkısını söyledi. Tabii ki de bu olay büyük ses getirdi!

Fonda çalan şarkıya eşlik eden kalabalığın sesi Freddie Mercury’nin sesi ile birleşti ve harika bir düet ortaya çıktı. Bu gösterinin en güzel yanlarından biri dev koronun gitar solosunu geride bırakması oldu. Kayda alındığını bilmeyen grup, sahne arkası kamerası ile biz sosyal medya kullanıcılarına farklı bir yorum dinleme fırsatı vermiş oldu. Kült bir şarkı olan Bohemian Rhapsody, özellikle koro halinde söylenen bir şarkı olarak ün yapmış durumda.

Şarkıyı bilen bilmeyen ve şarkı söylemeyi seven herkes için video; tüyleri ürperten, iç titreten bir gösteri. Videoyu izleyenlerden gelen bazı yorumlar “Fazla duygusal; çünkü birbirini tanımayan binlerce insan müzikle birleşiyor.”; “Yalnızca Queen, orada olmadığı halde bir stadyumu sallayabilir.”(doğru söze şapka çıkarıyoruz) ve sonuncusu biraz troll içerircesine “Orada dikilenlerin şarkı sözlerini bilmediğini düşünün.” şeklindeydi.

Benzer bir gösteri de 2013 yılında Emirates stadyumunda, yine bir Green Day konseri öncesinde gerçekleşti. Sanıyoruz; bu grup bunu hep yapıyor ya da bilerek yapıyor. Nasıl yapıyor olursa olsun; kendisine teşekkürü borç biliriz. Çünkü harika bir gösteri izlemiş oluyoruz.

Herkesi etkileyen ve kısa sürede popüler olan videoyu bir kez de beraber izleyelim.

Daha fazla içeriğe ulaşmak için Blogager adlı blog sitemizi ziyaret edebilirsiniz…
Kategoriler: Kreatif, Sanat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/