Zuckerberg’den 50 Milyonluk Yatırım

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Daha önce eşiyle birlikte önümüzdeki 10 yılda 3 milyar dolarlık bir yatırımla hastalıklar üzerine araştırmalarını hızlandıracağını duyuran Mark Zuckerberg, hastalık mücadelesinde önemli bir yatırım daha yaptı. Eşi Chan Zuckerberg ile kurdukları kâr amacı gütmeyen tıbbi kuruluş Chan Zuckerberg BioHub, önümüzdeki 5 yılda 47 bilim insanının araştırmalarında kullanabilmesi için 50 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

Stanford, California, Berkeley gibi pek çok üniversiteyi bir araya getiren BioHub, tek bir hastalığa odaklanmayarak diğer araştırma enstitülerinden farkını gösteriyor. Amaçları tüm hastalıkların tedavisi ve önlenmesi.  BioHub eşbaşkanı Joseph DeRisi’nin ise konu ile ilgili açıklaması şöyle;

Ortaklaşa çalıştığımız üniversiteler, Biohub’ın çalışmalarında da kemik kadroyu oluşturmakta. Araştırmacılarımız bu önemli araştırma kurumlarından gelmekte ve burada yapılan işler, bu araştırmacıların imzasını taşımakta.

Hem Mark, hem de Priscilla, bilim konusunda oldukça hevesli kişiler. Yeni şeyler öğrenmekten ve araştırmaların en küçük detaylarını bile bilmekten hoşlanıyorlar. Biohub olarak önemli sağlık sorunlarının çözümüne yönelik araştırmalar yürütmekteyiz ve en iyi, yetenekli biyologları, bilim insanlarını, mühendisleri ve teknologları bulup, destekliyoruz. Ekibimize sunulabilecek en iyi bilimsel araç-gereçleri sunmaktayız ve bir araştırma için gerekli araç-gereç mevcut değilse onları icat edeceğiz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Gündem, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/