Yeni Yılda Hayallerde Kalmasın, Gerçekleştirin!

Yeni yıla girerken bu sene farklı olacak dediğinizi duyar gibiyim. Bu yeni yılda söylemekle kalmayıp bir adım ötesine gitmemiz, gerçekleştirmemiz gerekiyor. Kararlı olup, planları uygulamaya geçirmek gerek. Yeni yılda hayallerde kalmayıp gerçekleştirebileceğiniz birkaç şeyi sizin için hazırladık.

Arabanıza atlayın ya da bir günü birlik araba kiralayın ve yola çıkın. Daha önce gittiğiniz, çok iyi bildiğiniz bir yere değil ama; keşfedilecek bir yere. Binlerce kilometre gitmek şart değil; uğrak yeriniz yaşadığınız şehrin bilmediğiniz, uzak bir bölümü ya da komşu şehirler de olabilir.

İnsanlara karşı iyi ya da kötü olduğuna bakmaksızın ne düşündüğünüzü açıkça dile getirin. Dürüst ve kibar olun. Kalbinizi dolduran duygular, kalbinizde kalmasın. Şimdiye kadar cesaret edemediğiniz saçınızı istediğiniz gibi kestirin. Güzel görünebilir, o zaman harika! Beğenmezseniz kökü sizde. Göz açıp kapayana kadar uzayacaktır.

İnternette gezerken yada alışveriş merkezlerinde sürekli baktığınız, tamda sizin tarzınıza uygun olduğunu düşündüğünüz bir eşyayı satın alın. Gerekirse para biriktirin ama gerçekleştirin. Ne kadar zor olursa o kadar anlam ifade edecektir.

Önceden eğlenceli vakitler geçirdiğiniz, sizin için anlamı olan mekanları ziyaret edin. Çocukken gittiğiniz bir park, okul çıkışları arkadaşlarınız ile birlikte okul çıkışları kahve içip sohbet ettiğiniz bir kafe yada mezun olduğunuz okulun bahçesi gibi. Güzel hatıraları olan bu mekanlarda zaman geçirin.

Hayatınızda iyi yada kötü yönden etkilenmiş olduğunuz yerlere gidin. O zamanki ve şimdiki sizi karşılaştırın. Ne kadar değiştiğinizi yada zamanla nelerin değiştiğini düşünün. Bu yerlerde ki enerjiyi hissedin.

Önceki yıllardan unutmak istediğiniz şeyleri bir kağıda yazın ve sonra onları yakın. Onların yanışını izlemek, onları düşünmekten daha iyi olacaktır ve sizde kalıcı etki bırakacaktır.

Kendinize değerler köşesi oluşturun. İsterseniz yatak odanızda yada duvardaki bir pano olsun fark etmez. Önemli olan size özel değerlerinizin olduğu bir pano olması.

Bu sefer konfor alanınızın dışına çıkın. Sevmediğiniz bir etkinliği bitirmeye çalışın. Yeni şeyler öğrenin.

Sevdiğiniz kişiyi bişeyler içmeye davet ederek düşündüklerinizi dile getirin. Diş ağrısı çekmektense dişi çektirmenin anlık acısı gibi düşünün bunu “Acaba bir şeyler olabilir miydi?” diye düşünmektense en kötü olasılıkla reddedilirsiniz, ki bu da dünyanın sonu değil. Olaki reddedilmezseniz, değmeyin keyfinize!

Dünya üzerinde gerçekleştirmek istediğiniz bir şey varsa, gerçekleştirmemek için çeşitli bahaneler üretmek yerine bu yıl para biriktirerek gerçekleştirin ve planlayın. Hayallerde kalmasın!

Hayalini kurduğunuz bir işe yada mevkiye emin adımlarla ilerlemek için illa orası olmasına gerek yok. Başlangıç için ufaktan başlayın. Gerekirse başka bir işe başvurun ama adım atmazsanız bir yere varamazsınız; o yüzden ha gayret.

Odanıza ve gardrobunuza çeki düzen verin. Çok fazla alışveriş yapıp zengin fakat size yakışmayan bir kıyafet çöplüğü oluşturmaktan bahsetmiyoruz; ama sizin tarzınızı yansıtan, giydiğinizde sizi rahat ve güvende hissettirecek kıyafetler alın, gereksiz olan eşyalarınızdan da kurtulun.

Sahiden en son ne zaman kendinizle baş başa kaldınız. Açıkçası ze zaman telefondan yada bilgisayardan uzak kaldınız. Bunlar için kendinize zaman dilimi yaratın. Çünkü, insanın en büyük ilacı yine kendisidir.

Hayatınıza yeni insanlar katın. Evet, yeni insanlarla tanışmak! Diğer bir deyişle yaşamınıza yepyeni renkler, hiç duymadığınız cümleler, tanıdık olmadığınız sesler katmak! Zira daha mutlu, eğlenceli ve doyurucu bir hayat için sosyalleşmek kesinlikle gerekli olan bir şey.

Bu yılda kendinize biraz daha önem verin. O süreklilik sağlayamadığınız spora devam edin, kendinize bahaneler üretmeyin. Bu size kişisel görünümünüzde güzel etkiler bırakacak ve kendinize olan güven duygusunu arttıracaktır. Değişimin sadece siz istediğiniz sürece ve ölçüde mümkün olduğunu bu yıl kendinize hatırlatın.

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/