Yayın Hayatına Son Veren Zete Geri Döndü

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

2011 yılı başında tablet ve mobilde yayın hayatına başlayan ve 2012’de web üzerinden de yayıncılığına devam eden Zete, yaklaşık beş buçuk yıldır sürdürdüğü bağımsız habercilik serüvenine 1 Haziran’da son noktayı koyduğunu açıklamıştı.

Fakat Zete bugün öğle saatlerinde kendi internet sitesi üzerinden “Geri Döndük” başlıklı yazıda “1 Haziran’da üzüntüyle durdurduğumuz yayınımıza, zete.com’un bağımsız çizgisinin korunması ve devamlılığının sağlanmasını önemseyen yayıncı kuruluş Lift Content Factory’nin attığı adımla ve aynı kadro ile geri dönüyoruz.” spotuyla duyuruldu. Lift Content Factory tarafından devralınan Zete’nin kurucusu ve sahibi olan Nurcan Akad, bundan böyle yayın danışmanı olarak desteğini sürdürecek. Konuyla ilgili Facebook profilinde bir açıklama yayımlayan Akad, “zete.com’un aynı kadrosu ve duruşu ile yola devam etmesinin kendisi için öncelikli olduğuna” dikkat çekti.Nurcan Akad yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Lift Content Factory, zete.com’un yarattığı değerin, bunca yıl boyunca verilen emeğin ve bağımsız/ objektif habercilik çizgisinin korunması ve devamlılığının sağlanması için adım attı ve zete.com bugün Lift Content Factory bünyesinde yeniden yayın hayatına döndü.

Campaign, Autocar, FourFourTwo, Stuff ve Junior by Campaign gibi kendi alanında öncü ve özgün dergilerin yayıncısı LIFT ile zete.com yoluna daha da güçlenerek devam edecek.

ZETE’nin tablet olarak yayınına başladığı günden bu yana takipçisi olan ve sosyal medya hesapları ile her zaman destek veren LIFT’in kurucusu Ömer Erdem’e her şeyden önce hayran olduğum ‘okur sorumluluğu’ nedeniyle teşekkür ediyorum. Benim için zete.com’un aynı kadrosu ve duruşu ile yola devam etmesi çok önemliydi.

ZETE, yayın hayatına yeni nesil okuru hedefleyen modern, farklı, yenilikçi, haftanın 7 günü okurlarına sunduğu farklı konseptlerdeki dergi ilaveleriyle haber çeşitliliği olan sempatik bir içerik platformu olarak başladı. Ama bunu sürdürebilmek bir noktadan sonra mümkün olamadı. zete.com’un LIFT bünyesinde, hayalini kurduğum bu özelliklerine de yeniden kavuşabileceğini umuyorum.”

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Dijital

Yorumlar (0) Yorum Yap

/