Walt Disney Ve Eğlence Hanedanlığı

İnsanlar ulaştıkları başarılar sonunda övülmek ve takdir edilmek ister. Bazıları ise buna ihtiyaç bile duymaz çünkü o insanların arkasında bıraktıkları eserler o kadar benimsenir ve kalıcı olur ki, isimleri ölümsüzlüğe kavuşur. Walt Disney ve eğlence sektörüne kattığı içerikler bunun en büyük örneklerindendir. 

Kardeşi Roy ile birlikte kurdukları Walt Disney yapım şirketi ile Mickey Mouse, Donald Duck, Oswald The Lucky Rabbit gibi karakterler çıkardılar. Yaptığı animasyon filmleri ile de 56 Oscar adaylığından 22’sini kazanarak en çok Oscar ödülü kazanan şahsiyet ünvanı sahibi oldu. Şu anda sinema sektöründe vizyona giren filmlerin büyük çoğunluğunun hakları Disney’in elinde bulunuyor. Domine ettiği eğlence sektörüne 1955 yılında Disneyland’i de katarak insanlar için devasa bir eğlence parkı yarattı.
Şu zamana kadar büyüyerek ilerlemesine devam eden bu şirketin yarattığı isimler, karakterler, yapımlar, insanları memnun etmeye, eğlendirmeye ve bunun karşılığında da değerine değer katmaya devam edecektir. Walt Disney başarılı bir insan olarak hayatını sona erdirirken hayal kurmanın ne denli önemli olduğunu da sürekli hatırlattı.
Kategoriler: Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/