Viyana’dan Alabileceğiniz 5 Ürün

Glocalzone

Glocalzone

"Nothing is out of reach"

 

Avrupa’nın kültür ve sanat kokan en güzel şehirlerinden biri olan Viyana’dan alabileceğiniz ürünleri sizin için derledik. Alışverişin kalbi olan Viyana aynı zamanda pahalı oluşuyla bilinse de özellikle ocak ve temmuz aylarında yapılan indirimler değerlendirilmeye değer. Ülkede vergi iadesi uygulaması olduğunu hatırlatalım ve listemizi incelemeye başlayalım.

 

Augarten Porseleni

1

Oldukça ince ve zarif bir işçiliğin mahsulu olan bu porselenler her bütçeye hitap eden çeşitleriyle Viyana’dan alabileceğiniz ürünler arasında. Valizinizi fazla işgal etmeyecek boyutlarda vazolar, heykeller ve lambalar satın alabilirsiniz. Bu güzel porselen eşyaları bizzat Augarten bölgesinden satın alabilirsiniz.

Mozartkugeln Çikolataları

Paul Fürst tarafından üretilmeye başlanan Mozart çikolataları Viyana’dan alabileceğiniz lezzetli bir ürün. Likörlü çeşitlerinin yanında sütlü, fıstık ezmeli ve badem ezmeli gibi çeşitleri de vardır. Çikolataları buradan inceleyebilirsiniz.

Manner Wafer

Viyana’dan alabileceğiniz bir başka ürün ise ‘Herkes için çikolata!’ mottosuyla kısa sürede büyüyen markanın enfes fındıklı gofretleri. Kurulduğundan beri lezzetinden ödün vermeyen bu gofretlerin ambalaj boyutları da aynı kalmış.

Geleneksel Kıyafetler

Köklü tarihi olan bir çok ülke gibi Viyana’nın da kendine özgü birbirinden güzel kıyafetlerini görme fırsatınız olacak. Trachten ismini verdikleri bu güzel kostümler Viyana’dan alabileceğiniz bir başka güzel anı olacak. Hatta sadece anı da değil, partilere katılmayı sevenlerdenseniz bunlardan daha orijinal bir kostüm düşünülemez! Soldaki modelin ismi ise Dirndl, özellikle kışın tercih ediliyor çünkü yünlü bir yapısı olduğu için üşütmüyor. Birçok farklı rengini bulmanız mümkün.

Mücevher

Eğer kesenin ağzını biraz açıp değerli şeyler almayı planlıyorsanız Viyana’dan alabileceğiniz mücevherler mükemmel denebilecek işçilikleriyle sizleri bekliyor. Kohlmark’ta bulabileceğiniz değerli taşların yanında geniş bir yelpazeye sahip, hem modern hem klasik tarzlarda bir çok mücevher bulabilirsiniz.
Eğer bu ürünleri çok sevdiyseniz ve Viyana’ya gitmenize daha çok varsa yüm ürünleri Glocalzone‘dan gezginler aracılığıyla isteyebilirsin!

 

Kategoriler: Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/