‘Uzaylı Mumyası’

Kendilerini “paranormal araştırmacılar” olarak tanımlayan ekip,3 ay önce yani Haziran ayında Peru’daki Nazca şehrinin yakınlarında bir uzaylıya ait olduğunu iddia ettikleri mumya bulduklarını söylediler. Yaklaşık 1700 yıllık olduğu iddia edilen mumya, uzun bir kafatasına ve tuhaf görünümlü 3 parmağa sahip. Boyu ise 170 santimetre civarında.

Gazeteci ve UFO araştırmacısı olan Jaime Maussan, Peru Nazca’daki mumyalar hakkında şunları söylüyor: “UFO’larla ilgili elde edilen kanıtlar her zaman çürütülmeye çalışılmıştır. Fakat Nazca’da bulunan mumya ile ilgili bu zamana kadar çürütülecek hiçbir kanıt sunulmadı.

Yaptığımız araştırmaların ilk sonuçlarına göre mumyanın cesedi, aynı özelliklere sahip bir bebeğin vücuduyla ilişkilendirilebilir. Fakat bu ikisinin arasındaki ilişkiyi belirleyebilmek için DNA testi yapmak gerekiyor. Mumyayı bulduğumuz yerde toplam 5 ceset vardı ve iki tanesinin dünya dışı canlılara ait olma olasılığı sandığımızdan çok daha yüksek.”

Keşfedilen bu ‘uzaylı mumyalar’ının, Ağustos ayında Peru’nun başkenti Lima’da gerçekleştirilen ‘Mumya Çalışmaları üzerine Dünya Kongresi’nde bulunanların sahte olduğuna kanaat getirilmişti. Fakat Mumyaları yakından inceleyen Dr. Edson Vivanco, bu iddianın bir komplo teorisi olmadığını ve mumyalanan bedenlerin uzaylılara ait olabileceğini savundu.
Britanyalı ufolojist Steve Meera, filme aldığı yeni belgeseli için Dr. Vivanco ile röportaj yapmak üzere Peru’ya gitmiş. Dr. Vivanco röportajında özetle şöyle konuşuyor: “Bulunanların gerçek mi sahte mi olduğunu belirlemek üzere tıbbi tavsiyem için beni araştırma ekibine davet ettiler. Bedenlerin gerçek olduğunu gösteren birçok bulgu var. Bu şekilde bir kafatası yaratmak oldukça zor bir iş. Örneğin, kafatasının iç yapısına baktığımızda çeper bağlantıları, artkafa gibi bunun gerçek bir kafatası olduğunu kanıtlayan anatomik özellikler göze çarpıyor. İlk izlenim olarak, ellerde 5 parmak kemiği yer alırken 3 parmak olmasını garip buldum. Sonucu ne olursa olsun bunu araştırmak önemli. Ancak tomografi testlerinde herhangi bir değiştirme izine rastlamadık..”
Araştırmayla ilgili birkaç hipotez var. İlki, bu bedenlerin bilimin henüz keşfetmediği benzersiz biyolojik bir yapıya ait olduğu. İkincisi, bu bedenlerin insan eliyle toplama bir yapı olduğu. Ancak ikinci durumda bunları kimin yaptığını öğrenmemiz gerekir. Bunu yapan kişi ya da kişilerin suç işlediği söylenebilir ve bu bir ceza gerektirir.”
Kategoriler: Bilim, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/