Türk Sporcu Deniz Selin Ünlüdağ, Eskrimde Avrupa Şampiyonu Oldu

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Türk Sporcu Deniz Selin Ünlüdağ tarihi bir başarıya imza attı.

17 yaşındaki Deniz Selin Ünlüdağ, Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda Avrupa şampiyonu oldu. ?

Avrupa’dan 56 sporcunun katıldığı ve Rusya’nın Sochi kentinde gerçekleşen şampiyonada Deniz Selin eleme maçlarından 9. sırada çıkmayı başarmıştı. Son 64’e de maç yapmadan kaldı.

Deniz Selin çeyrek finale kadar çok rahat geldi. Çeyrek finalde Valentina Nagy adlı Macar rakibini 15-9, yarı finalde Rus Darya Drozd’u yine 15-9’luk bir skorla yenerek finale kaldı.

Ve finalde Bulgar rakibi Yoana İlieva’yı 15-11 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. ?

Kendisi kadınlar kategorisinde ilk kez bu başarıyı elde eden sporcu olarak tarihe geçti.

Kendisi Instagram’da yaptığı paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Hangi kelimelerle nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum ama gerçekten çok ama çok mutluyum. Bu gerçekten inanılmaz bir duygu benim için. Bugün en büyük başarıma imza attım ferdide. Bu sezon ortasında geçirdiğim sakatlıktan sonra tedavimi olurken bile çalışmalarımı asmadan devam ettim elimden geldikçe. Birçok derece beklediğim maçta başarısız oldum ama durmadan çalışmaya devam ettim. Çok büyük bir sınav verdim ve “Yıldızlar” kategorisinde son Avrupa şampiyonamda altın madalyayı ülkeme kazandırarak çok büyük bir başarıya imza attığıma inanıyorum. Beni her zaman destekleyen ve dualarını benden esirgemeyen öncelikle aileme, değerli antrenörüm, Türkiye Eskrim Milli Takım Baş Antrenörlerime, her zaman arkamda duran Türkiye Eskrim Federasyonu’na, Gençlik ve Spor Bakanlığına ve arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ederim. Hepinize çok minnettarım. İnşallah daha nice ve güzel başarılara…”

Sosyal medyadan gelen bazı tebrikler ise şu şekildeydi:

Bize yaşattığın bu güzel duygular için sonsuz teşekkürler. Başarıların daim olsun! ????

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version