Sri Yantra Nedir? Yantra Çeşitleri ve İfade Ettiği Anlamlar Nelerdir?

Sri Yantra anlamı aslında mantra olarak bilinen zihin araçlarının görünen bir formudur. Mantra, tamamen zihin odaklı yapılırken, yantralar çeşitli sembollere ve farklı inançlara dayanarak enerji odağını sağlar. Son zamanlarda revaçta olan ve çokça merak edilen Sri Yantra nedir? Sri Yantra ve yanında bulunan diğer Yantra sembollerinin anlamları neler? Sri Yantra sembolü anlamı nedir? Yantraların hangi alanlara yoğunlaştığına hep birlikte bakalım.


Sri Yantra Nedir?

Sri Yantra

Enerji ve isteklerinizi gerçekleştirmek için odaklanabileceğiniz Sri Yantra, bir çeşit diyagram olarak nitelendirilir. Eski dönemlere dayanan bu kozmik kuvvetin hayatımızda hem maddi hem de manevi alanlarda geliştirici bir gücü olduğuna inanılır.

Hint dini ve geleneklerinden ortaya çıkan Sri Yantra, meditasyon ve ibadet etmeye yardımcı olan güç olarak bilinir. Yantra, kendi içinde geometrik desenlere ayrılır. ‘Bir bindu’ anlamına gelen merkezi alanı çevreleyen dokuz üçgenden oluşur. Bu birleşme, kozmosun bütününü temsil etmek amacıyla kullanılır.


Sri Yantra Neden Bu Kadar Önemli?

Sri yantra

Sri Yantra, en güçlü yantralardan biri. Öyledir ki kullanan bireyler, hayatınızdaki problemlere kolayca odaklanabileceğinizi gösterir. Aynı zamanda gerçeklik algınızı hayatınıza göre şekillendirmede yardımcı olur.

Sri Yantra’nın yanında pek çok yantra çeşidi ve farklı özellikleri de bulunuyor. Fakat kullanım için seçeceğiniz yantraları takı olarak kullanmak isteyenler, doğum haritasında bulunan noktalara dikkat etmeli. Diğer yantralara da bir göz atalım…


Vashikaran Yantra

Vashikaran

 

Güç ve sevgi anlamını daha çok hayatınıza getirecek Vashikaran Yantra, aşk, evlilik ve sevgi konusunda enerji bağına sahip bir yantradır. İlişki dışındaki insanlardan, yani dış müdahalelerden bir çeşit koruyuculuğu olduğuna inanılır.

Doğum haritalarında bulunan ve sevgiyi temsil eden Venüs/ Ay konum olarak olumlu gözükmüyorsa, özellikle bu yantra kullanım için tercih edilir.


Dattatriya Yantra

Dattatriya

 

Farklı geleneklerin bir nevi nazar boncuğu olarak kullanılan Dattatriya Yantra, karşınıza çıkabilecek olumsuzlukların koruyucusu olabilir.

Hayatta her zaman her şey yolunda gitmeyebilir. Bunun kadar da doğal bir ihtimal yoktur. Bireyler, bu yantra çeşidinin kullanımıyla hayattaki olumsuz durumların ve yaşanması gereken olayların tamamen önüne geçemese de, güzel noktalar düşünmeye odaklanır.

Biliyoruz ki en çok hangi duygu ve düşüncenin bize hakim olmasına izin verirsek, hayatımız da buna göre şekillenir. Dattatriya Yantra kullanarak enerji noktalarınızı pozitif kariyer, iyi gelecek ve olumsuzlukları aşma konusunda geliştirebilirsiniz.


Merkür Yantra

sri yantra

 

Merkür Yantra, genellikle iletişim konularında kendinize açıklık getirebileceğiniz bir yantradır. Adından da anlaşılacağı üzere Merkür gezegeni, insanların hayatında iletişim ve teknoloji gibi konuları temsil eder. Böylece bu konular insan ilişkileri için daha ön planda olur.

Genellikle iletişim kurmakta zorlanan, iletişim konusuyla ilgili herhangi bir sağlık problemine sahip olan insanların yanında bulundurduğu bir yantradır.


Sundari Yantra

Sundari

 

Pozitif enerjiler yaymak için kullanılan bir diğer yantra çeşidi, Sundari Yantra. Kişinin kendi benliğine dönebilmesi, kendini şifalandırabilmesi ve geçmiş travmalarını pozitife çevirmek için kullanılan enerji alanı da denilebilir.

Bu çeşitler, bireyler tarafından farklı bir metot gibi görünse de, asıl amaç kendi enerji odak noktanızı bu nesnelerle sağlayabilecek oluğumuz.


Kali Yantra

yantra

Kali Yantra için genellikle finansal konular ön plandadır. Güç ve özellikle parasal gücün artırılması için enerji odağı bu yantrada bulunur. Negatif enerjilere karşı tüm yantralarda olduğu gibi bir çeşit kalkan oluşturduğu söylenir. Hayatında pozitifi ön planda tutan insanları yolumuza çıkardığı konusunda bir söyemi de bulunur.

 

İlginizi çekebilecek ilgili içerik:

Çakra Renkleri ve Anlamları: Enerji Bedenimizi Tanıyalım

This post is also available in: English

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/