Günlük İlham İhtiyacınızı Karşılayacak 7 Görsel ve Tasarım Platformu

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Tasarıma, estetiğe, sanata hepimizin ihtiyacı var. En azından takip ettiğimiz Instagram hesapları sayesinde gün içinde bir şekilde bu ihtiyacımızı karşılıyoruz. İhtiyacın da ötesinde görsel vizyonumuzu da geliştirmek bizce sorumluluklarımız arasında.

Sonsuz kaynakların var olduğu dijital dünyada belkide hiç farkında olmadığınız bir görsel tutkunuzu fark edebilir, bilmediğiniz bir tarzda yeni çalışmalar keşfedebilirsiniz.


1) Behance

Fotoğrafçıların ve tasarımcıların portfolyolarını oluşturup paylaşıma sunduğu bir sosyal ağ olan Behance, Adobe şirketinin bir alt markasıdır. Muhteşem keşiflere yelken açabileceğiniz Behance’de üye olmadan da kısıtlama olmaksızın gezinebiliyor, istediğiniz türde haftanın, ayın, yılın öne çıkanlarına göz atabiliyorsunuz. 


2) Dribbble

Dribbble da 2009 yılından bu yana tasarımcıların çalışmalarını paylaştıkları ve aynı zamanda fikir paylaşımları yaptıkları platformdur. Daha çok dijital tasarımların, minimal çalışmaların ön planda olduğu mecrada siz de bir profil oluşturup çalışmalarını beğendiğiniz sanatçıları takip edebilirsiniz.


3) DeviantArt

Deviantart, amatörden profesyonele bir çok kişinin fotoğraf dosyalarını, Photoshop çalışmalarını takip edebileceğiniz bir platformdur. Burada da her ne kadar illüstrasyonların ve manga çizimlerin ağırlığı dikkat çekse de farklı türlere de kolaylıkla ulaşıyorsunuz.


4) Designspiration

Çeşit çeşit başarılı çalışmayı tek bir akışta görebilmenizi sağlayan ilham platformu Designspiration, her ne kadar bir çeşit blog gibi dursa da aslında bunun biraz daha ötesinde. 


5) Pinterest

Pinterest sizin gibi insanların özenle seçtiği, her çeşit proje ve ilgi alanıyla ilgili fikirleri keşfedebileceğiniz bir yerdir. Size adeta dev bir kişisel ilham panosu oluşturma imkanı sağlayan Pinterest sayesinde dijital dünyada rastladığınız ve beğendiğiniz her çalışmayı ilgili panolarınıza pinleyebiliyorsunuz. Daha fazlası için 3 Maddede Pinterest’e Giriş isimli içeriğimiz göz atabilirsiniz.


6) Tumblr

Tumblr, Twitter tarzı bir micro blog sistemidir. Aslında micro blog ile blog arasında kalan bir sistem de sayılabilir. Gün içinde muhteşem giflerin ve görsellerin paylaşıldığı sosyal ağda kendi profilinizi de bir blog gibi kullanıp uzun soluklu yazılarınıza yer verebilirsiniz.


7) Instagram

Ve tabi ki Instagram. Zaten hali hazırda var olan ihtiyacımıza tek başına cevap verebilecek türden. Fakat siz yine de çeşitli platformları keşfetmeye bakın. 🙂

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: İlham, Kreatif, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/