Slack ve Google İş Birliğine Gidiyor

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Yapılan analizler sonucu Slack kullanıcılarının hemen hemen hepsi Google Drive da kullanıyor. Bir ay içerisinde Slack üzerinde yüzlerce hatta binlerce Drive dosyasının paylaşılması üzerine Slack ve Google iş birliği yapmak için kolları sıvamış durumda!


Drive Bot sayesinde yeni güncellemelerden haberdar olacaksınız!

Google yeni bir bot yaratıyor! Google Dökümanlar, Drive ve Slack’i aynı anda kullanan ekipler için uygulamaların her birinden aynı anda gelen yorumlara yetişmek imkansız bir hal alabiliyor. Şimdi ise bu yeni iş birliği sayesinde çalışırken bir yandan da bildirimlerinizi rahatlıkla Slack üzerinden okuyabileceksiniz.


Dosyalarınızı güvenle sadece görmesi gereken ekip arkadaşınıza gönderin!

Hayatınızı daha da kolay hale getirmek için Slack hesabınızdaki kanallardan biriyle bir dosya paylaşacağınız zaman Slack otomatik olarak dosya içeriğinin kanala uygun olup olmadığını belirleyerek paylaşımını ona göre yapar ve gereksiz dosyaları kanallarınızdan uzak tutar.


Ekibinizle ortak Drive dosyanızı Slack hesabınıza bağlayın!

İçeriklerinizi ve dosyalarınız senkronize şekilde yürütebilmek için ekibinizle ortak kullandığınız Drive dosyanızı Slack kanalınıza bağlayabileceksiniz. Slack kanalında paylaşılan her dosya ikinci bir işleme gerek kalmadan direkt Drive’a da yüklenecek, aynı şekilde Drive’da ki her yeni değişiklik de Slack kanalı üzerinden takip edilebilecek.


Google Doküman önizlemeleri de Slack üzerinden görüntülenebilecek!

Yapılan bu yeni iş birliği sayesinde Slack üzerinden paylaşılan Google doküman dosyalarının önizlemesi kanalınızda görüntülenebilecek.


G Suite üzerinden Slack’teki şirketinizi veya ekibinizi daha kolay yönetme imkanına sahip olacaksınız!

Yönetici olarak siz G Suite‘in admin paneli üzerinden Slack üzerindeki tüm kanallarınızda rahatlıkla yönetim sağlayabileceksiniz. Google ve Slack’in iş birliğiyle gelen bu kolaylık özellikle büyük grupların yönetiminde daha kullanışlı bir yöntem olacaktır.

2017’nin başlarından itibaren bu iş birliğinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/