Sınırların Ötesine Ulaşan Bir Başarı Tarifi İçin Malzeme Listesi

Kariyer otoriteleri her zaman beslenmenin başarıyla ilişkisine değinirler. Öğünler, damak tadı, malzemeler ve çok daha fazlası… Biz, kariyerinde zirveye ulaşmanın hem beslenmede hem de genel anlamda yeterince deneyimlenmiş ve özenle hazırlanmış tariflerle mümkün olduğunu düşünüyoruz. Çünkü ancak mükemmel bir tarif, malzemelerin gerçek potansiyelini ortaya koyabilir. Elindeki malzemeler de bu eşsiz tarifle bir araya gelecek ve belki de sana lezzetli bir kariyerin kapılarını açacak.

1) Potansiyelini göster!

Yüksek lisansını tamamladın, dünyanın değişik ülkelerini ve kültürlerini keşfettin, İngilizce iletişim kurmak senin için bir zorluktan öte adeta bir keyif, elbette deneyimlediğin çok değerli şeyler var. Sen de farkındasın, hikayen bitmedi. Senin için sonraki adımın ne olduğunu en iyi sen biliyorsun. Bir an önce sıradaki basamağa atlamak için sabırsızlanıyorsan; belirlediğin hedeflere ulaşmak için harekete geç.


2) Kendi başarı tarifini yarat!

Sevdiğin işi yaparsan hayatında bir gün bile çalışmış olmayacağını biliyorsun. Tutkularının ve heyecanlarının peşinden giderek kendi başarı tarifini keşfet! Her yeni günde “İlk günkü heyecanı” soluduğun bir kariyer yolun olursa, zirve senin gitmek istediğin kadar yüksekte olacak. Sadece sendeki malzemelerle oluşan, tutkularınla yoğurduğun başarı tarifine inan. Kendini bile şaşırtmaya hazır mısın?


3) Sınır tanıma, limit sensin.

Sınırlar, zihninde çizilir, sen istersen hep bir adım ötesi mümkündür. Sana ilham verecek hayatların peşine düş, hayallerin kalbinde gerçekleşmeye başlayacak. Mesela yurt dışında bir kariyer planı yap. Uluslararası eğitimler, yabancı çalışma arkadaşları ve dünya vatandaşı olmak… Unutma, herkes fırsatları değerlendirir. Fark yaratmak istiyorsan; fırsatları yarat, fırsatları yaşat.


4) Yürüdüğün yoldan emin ol.

Her zaman aklında bulundur: Kariyerin hayatına paralel yürümeyecek, hayatının içinde yeşerecek, unutma! Senden önce bu yolları aşmış, farklı tecrübelere sahip, rol model olacak yol göstericiler ara. Geçmişte seninle benzer kariyer deneyimleri yaşayan ve zirve yolculuğunda sana yardım edebilecek insanlarla tanış. Değerler ve tecrübeler, dünyada iz bırakan başarılı insanların tahmin edemeyeceğin kadar ciddiye aldığı etmenlerdir. Edindiğin değerler ve tecrübeler, hedefine ulaşırken senin için bileşimi kusursuz bir tarifin kaynağı olabilir.


5) Başarının tadını çıkar.

Kişisel olarak gelişmeye, geliştirmeye ve odaklanmaya devam et. Başarı yolunda gerek ilk günden bu yana yanında olan ailen, gerekse çatısı altında heyecanlar yaşadığın şirketin, doğru seçimlerinle birleşince hayat senin için asla bitmesini istemediğin mükemmel lezzette bir yemeğe dönüşecek. Bu andan itibaren sadece lezzetli kariyerin tadını çıkarmalısın.


Verdiğimiz bu tarif ve yıllardır kendin için biriktirdiğin malzemelerle sana özel başarıyı yaratman mümkün.

Gerçek bir lider yetiştirme programı olan METRO Potentials, önce Türkiye, hemen ardından çeşitli METRO ülkeleri ve Düsseldorf Genel Merkezi’nde çalışabilmen için kusursuz bir tarif yarattı! Vakit kaybetmeden lezzetli kariyeri keşfetmek için buraya tıklayabilirsin.

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/