Dijital Dünyaya Dair Size Yeni Beceriler Kazandıracak 8 Ücretsiz Online Kurs

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Dijital dünyada profesyonel işler ortaya koymak için artık birden çok araca ya da sosyal ağa hakim olmak şart. Biri olmadan biri olmuyor. Ya da sürekli yakın çevremizden yardım istemek zorunda kalıyoruz. Halbuki öğrenmek için bu işe birkaç saat ayırıp birkaç basit pratikten sonra aslında ne kadar da kolay olduğunu göreceksiniz.

Biz de Mashable’da gördüğümüz bir içeriği birazcık derleyip okuyucularımıza sunalım dedik.


1) Adobe Photoshop

Görsel iletişimin ve medyanın bu kadar yoğun olduğu günümüz dijital çağında Photoshop’un herkesin temel seviyede de olsa bilmesi gereken bir program olduğunu düşünüyoruz.

Süre: 13 saat 31 dakika | Toplamda 26 ders
Link: Beginners Adobe Photoshop Tutorials


2) WordPress

Kullanıcı dostu arayüzüyle bugün birçok web sitesinin alt yapısını oluşturan WordPress ile siz de kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Süre: 2 saat | Toplamda 19 ders
Link: WordPress for Beginners – Udemy


3) HTML ve CSS’ye Giriş

Dijital dünyanın tabanını oluşturan bu programlama dillerini Avrupa ülkeleri ilkokul müfredatlarına dahil etmeye başlamışken bizim bu konuda hiçbir şey bilmiyor olmamız oldukça üzücü.

Süre: Haftada 6 saat | Toplamda 3 ders
Link: Intro to HTML and CSS


4) Google Analytics

Google Analytics web sitenizin gerçek zamanlı ve uzun vadeli olarak trafiklerini ölçen bir araç. Aynı zamanda size ziyaretçilerinizin demografik bilgilerine, internet siteniz üzerindeki davranışlarına, edinmelere dair birçok veri sunuyor.

Süre: 3 saat 30 dakika | Toplamda 20 ders
Link: The Complete Google Analytics Course For Beginners


5) LinkedIn Kullanımı

Kariyerinize ve networking çabalarınıza büyük ölçüde katkı sağlayan LinkedIn’i hakkını vererek kullanıyor musunuz?

Süre: 1 saat 51 dakika | Toplamda 26 ders
Link: LinkedIn Training Course – Online Training Course


6) Google Docs

Google Drive’ı tüm özellikleriyle kullananlardan harika şeyler duyuyoruz. Belge, sunum, dosya, tablo gibi bir çok içeriğin üzerinde efektif editlemeler yapılabiliyor. Bu anlamda Google Docs Training kursa faydalı olacak gibi.

Süre: 1 saat
Link: Google Docs Training – How To Use Google Docs | ALISON


Google’ın Gelişmiş Arama özelliğini hiç denediniz mi? Bazen aradığımız şeyi tam olarak bulamayabiliyor ve bunun için oldukça zaman harcıyoruz. En doğru sonuçlara en hızlı şekilde ulaşmak; profesyonelce arama yapabilmek için bu kursu denemek faydalı olacaktır.

Süre: 1 saat | Toplamda ders
Link: Google Advance Search – Search The Web As Professional


8) Writing for the Web

Dijital dünyada yazılı içerik üretmeye dair bilinmesi gereken çok şey var. Siz ne kadar özenli, hatasız ve zengin bir içerik yazsanız da kimse ilgi duyduğunuz şey ile ilgili uzun yazılar görmek istemiyor.  Bu kısa kurs ile içerik üretimi konusunda kendinizi yeniden gözden geçirebilir; beğeni ve paylaşımları artırabilirsiniz.

Süre: 4 ders
Link: Writing for the Web (WriteWeb)

Facebook'ta Paylaş new-twitter-paylasKaynak

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/