iPhone 8’in Ekranlarını Samsung Üretecek

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Apple’ın iPhone 8 ile birlikte AMOLED ekranlara geçeceği iddiaları sürerken bu ekranları hangi şirketin üreteceği konusu da ayrı bir iddia olarak yayılmaya başladı.

Yaşanacak ekran değişikliğinin iPhone 8 ile olacağı hemen hemen kesinleşmişken Apple’ın kullanacağı AMOLED ekranları Samsung’un üreteceği öne sürüldü. Bu konudaki en büyük etken de Samsung’un AMOLED ekran üretimine yoğun mesai harcıyor olması.

Konu ile ilgili ilk duyumlar Kore Herald sitesinin Nisan ayındaki açıklamalarıyla gelmişti. Siteden edinilen bilgilere göre Samsung 1 yıldır, Apple’ın yeni modelinin ekran tedarikçisi olmak için Apple’la yoğun görüşmeler sürdürüyor.

2017’de çıkacak iPhone 8’in üç farklı boyutta olacağına dair analizler mevcutken en büyük 5.8 inç’lik ekranının AMOLED ekrana sahip olacağı söylentiler arasında yer alıyor. Eğer 5.8 inç’lik ekranın kavisli bir yapıda olacağı iddiası doğru ise kullanım alanının 5.2 inç olması ihitmal dahilinde.

Tedarik zinciri kaynaklarından alınan duyumlara göre Apple için 20 milyon civarında AMOLED ekran üreten Samsung’un 2019 yılında bu rakamı 590 milyona çıkarması bekleniyor. Bu ekranlar sayesinde iPhone daha parlak, daha net ve aynı zamanda enerji verimliliği de yüksek bir cihaz haline gelecek.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/