Holistik Düşünce

18 Mayıs 2018

Bir üst boyuta çıktığımızda, evrenin her şeyi kapsadığını ve Bütün evrenin örülü bir ağla bir-birine bağlandığını görürüz. Mikro ve makro iç-içedir ve aynıdır. Yani yukarıda ne oluyorsa, aşağıda da aynı şey oluyor. Buna göre de, tabiat, bitki, hayvanlar alemi, ve insan dahil bir çok canlı türler değerlidir. 
İnsanı da değerli yapan onun yaşadığı hayatdır. Yani, bizler aklımızı ve sezgimizi doğru kullanırsak, bizler çok değerli ve erdemli insanlar oluruz. İnsan hem sağ, hem de sol beynini kullanmalıdır. Sağ beyin, sol beyine göre öndedir. Çünki, sağ beynin yapısı yaratıcılık ve sanat üzerine kurulu olduğundan, sağ beyini kullanmak insan için önemlidir. Her ikisini bir arada kullanmak insan için muhteşem olacaktır.
Bir üst boyuta çıkmak ve tekamül etmek için, önümüzde yürüyen genç neslin yolunu açmak gerekir. Çünki, bizi yeni çağa götürecek olan genç nesiller olacaktır. Dıştan verilen bilgiler bizim içimize sinmediyinden, kendimiz kendi kararlarımızı vererek hayatımızı devam ettirmeliyiz. Hayatı anlamak ve anlamlandırmak için bütünsel bakmamız gerekiyor. Hayat sadece bizden ibaret değil, hayat bir bütündür. Olasılıklar alanındakı oluşumlar bir sebebe bağlanmadığından, bir çok sebeb ve bir çok olasılık vardır. Akıl ve bilim yolu ile gitmek, bize maddi ve manevi alemin bir-biriyle bağını gösterecektir. Sevgiyle bakmak ve sevgiyle yaşamak çok önemlidir. Çünki, her şeyin kaynağı sevgidir. Herşeyin bir-biriyle bağlı olması sevgiyle olur…  SEVGİYLE KALIN.
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap