Hayatınızda Umutsuz Hissettiğiniz Zaman Sizi Ayağa Kaldıracak 3 Tavsiye 

Edanaz Aksoy

Edanaz Aksoy

Editör - Bilgi Hukuk

“Tarihte meydana gelmemiş olan durumların hiç gerçekleşmeyeceğine inanmak, insan onuruna inanmamaktır.” -Mahatma Gandi

Hayat bir fırtınadır ve sağ çıkanlar emin olun ki darbe almıştır. Umudumuzu kaybettiğimiz zamanlar elbet olacaktır, önemli olan bir çıkış yolu bulabilmek ve nerede olursanız olun kendinize sahip çıkabilmektir.

1) Durumu Yeniden Değerlendirin

Başımıza gelenleri ya da gelecekleri olumsuz olarak değerlendirirsek bizim için çoğu şey negatif olarak gözükecektir. İsteğimizi kaybetmemiz için durumu yeniden değerlendirmemiz gerekebilir. Bilinçaltımızı bu durumda hafife almamak da gerekir ki, yeniden dönüp baktığımızda yanlışlarımızı fark ederken kendimizi şartlanmış şekilde bulmayalım.

2) Cesaretinizi Kaybetmeyin

İnanmak başarmanın yarısıdır derler. Baştan başarısızlığa düştüğünüzde vereceğiniz en büyük sınav cesaretinizdir. Düştüğünüzde kalkmanızı sağlayan gücünüzün ardında cesaretiniz vardır. Cesareti bir başkasında aramak yerine kendi içimizde ki gücü bulmalıyız.

“Cesaretin korkusuzluk değil, korkuyu yenmek olduğunu öğrendim. Cesur insan, korku hissetmeyen değil, korkusunu fetheden insandır.”


3) Kendinize Karşı Dürüst Olun

Kendinize karşı dürüst olmak, farkındalık yaratır. Farkındalığınızı keşfettiğinizde yaklaşımınız değişecek ve hedefine karşı daha sağlam adımlarla ilerliyor olacaksınız. Dürüst olduğunuz süre boyunca arayışlarınız devam edecektir, ümit ettiğiniz şeyler olacaktır. Zararlı çıkacaksanız da dürüst olun. Dürüstlük yanında güveni de getirecektir.
Hayatta her istediğimiz gerçekleşmeyebilir. Bu durum bizi yıldırmamalı aksine azmetmelidir. Zor dönemler gelecektir, geldiği gibi de gidecektir. Darbeler almış olsanız da unutmayın, zorluklar size çok daha güçlü hale getirecektir.

“Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır.” -Mustafa Kemal Atatürk-Mustafa Kemal Atatürk

This post is also available in: English Français Español Deutsch

Kategoriler: Gelişim, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version