Halit Ergenç Başrolde: Bugüne Kadar Yapılmış En Yüksek Bütçeli Atatürk Filmi Geliyor

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Şimdiye kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün ilham ve başarı dolu yaşamını ele alan pek çok film yapıldı. Fakat şimdi öyle bir film geliyor ki heyecanlanmamak elde değil!

1919’dan tam 100 yıl sonra tekrar o günleri hatırlayacağımız ve yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un üstleneceği, Halit Ergenç’in başrolde olduğu harika bir film geliyor: İlk Adım: 1919

Bu filmle ilgili Halit Ergenç’in adını duyanların ise ilk etapta aklına Vatanım Sensin dizisinde Atatürk’ün mektubunu okuduğu o sahne geliyor.

Ayrıca Halit Ergenç’i 2010 yılında ‘Dersimiz Atatürk’ filminde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk rolünde de izlemiştik.

Karizması ve başarılı oyunculuğuyla çok da başarılı olduğu söylendi. Makyaj sayesinde öyle bir hale geldi ki, ilk bakışta onun Halit Ergenç olduğunu anlamak oldukça zor.

Milli mücadelenin 100. yılını onurlandıran film şimdiye kadar çekilmiş en yüksek bütçeli Atatürk filmi olma iddiası taşıyor. İç mekanlar için büyük bir özen gösteriliyor, dekorlar ise gerçeğe birebir olarak tasarlanıyor.

Mesela milli mücadelenin başladığı Bandırma Vapuru’nu temsilen 1974 yapımı bir tankerin yenilenme çalışmaları yapıldı ve Bandırma Vapuru’na birebir benzetildi. Daha sonra aynı döneme ait olan ve İngiltere’de üretilen Saltanat Vagonu da Sirkeci Garı’nda tasarlanarak çekimlerin yapılacağı Beykoz Kundura Fabrikası’na taşındı.

Şimdiye kadar en yüksek gişe almış Atatürk filmi Can Dündar’ın ‘Mustafa’ belgeseliydi. En yüksek bütçeli filmi ise yeni çekilecek ‘İlk Adım: 1919’ olacak.


Filmin vizyon tarihiyle ve diğer oyuncuları hakkında henüz net bir açıklama yok. Fakat şimdiden heyecan verici bir yapım olacağını söylemek yanlış olmaz.

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/