Edebiyat Ve Patates Turtası Derneği #Netflix

0

 Advanced issue found

 

0

 Advanced issue found

1

0

 Advanced issue found

 

Dönem filmlerini ve önemli tarihlerde yaşayan sivil halkın yaşantılarından izleri seyretmeyi sevenler için Edebiyat ve Patates Turtası Derneği isimli bu film tam yerinde bir seçim olacaktır. Netflix yapımı film , absürt bir isimle karşımıza çıksa da konu itibariyle kendinden oldukça söz ettiriyor.
Film, 1945 ve sonrasında , II. Dünya Savaşı esnasında Hitler yönetimindeki Alman askerlerinin İngiltere’yi işgali sonrasında , oradaki halka uyguladıkları sıkı yönetimi beyaz perdeye yansıtıyor. Bu zorlu şartlar altında bir grup yerli halk, spontane bir şekilde kurdukları kitap okuma kulübüyle birlikte kendilerine keyifli vakit geçirebilecekleri bir alan yaratıyorlar. Hikaye tam da bu noktada başlıyor. Spoiler vermemek adına ayrıntılara girmemeye çalışarak devam edecek olursak , film aynı zamanda dönemin burjuvazi kesimi ile yerli çiftçi halkın arasındaki yaşantılardan farklılıkları görmemizi sağlıyor.
Edebiyat ve Patates Turtası Derneği , kitapların ve onların kritiklerini yaparak okumanın insan ruhuna savaş gibi zor şartlar altında dahi nasıl iyi geldiğini anlatan anlamlı bir film. İzledikten sonra kendinizden bir parçayı filmde bulabilmeniz ve ruhunuza güzellikler getirmesi dileğiyle.

Keyifli Seyirler !

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/