Telefonundan E-Posta Uygulamasını Silen Girişimcinin Şirketinin Değeri 20 Milyon Dolara Ulaştı

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Hinge, son dönemlerin yükselişte olan bir ilişki uygulaması. Randevu uygulaması demek daha doğru olabilir. Özellikle Instagram üzerinde 9GAG ile ortak yürüttükleri reklam içerikleriyle adlarından sıkça bahsettirdiler. Dünya çapında bir üne kavuşan bu uygulamanın CEO’su olan Justin McLeod’ın ilginç bir özelliği bulunuyor: Telefonunda e-posta uygulaması yok!

Son dönemlerin popüler ilişki uygulamalarından olan Hinge’ın CEO’su Justin McLeod liderlik hakkında farklı adımlar atarak yönetim dünyasında adından sıkça bahsettirmeye başladı.

Son senelerde randevu uygulamalarının yükselişte olduğu bir gerçek. Hinge’in genç CEO’su Justin McLeod da bu rüzgardan yararlanan ve etkili iletişim stratejileriyle kendisini duyurmayı başarabilen biri.


Hinge’in 20 milyon dolar değerinde bir şirket olarak bugünkü başarısında da McLeod’un bu stratejilerinin büyük payı olduğu bir gerçek.


Yedi sene önce, 27 yaşındayken kurduğu Hinge için farklı bir yönetim stratejisi izliyor McLeod; şirketi kurduğu dönemde, kendisini yönlendirmesi için hiçbir uzmana danışmıyor, seminerlere gitmiyor. Bunun yerine telefonundan e-posta uygulamasını siliyor.

Kendisine zaman ayırması gerektiğini ve bu süreçte çok daha yararlı bir şekilde düşünebildiğini belirten McLeod, Hinge için aldığı önemli birçok kararın bu anlarda ortaya çıktığını söylüyor.

McLeod’un yaptığı bir başka hamle de onu diğer liderlerden ayırıyor. Yılın bazı dönemleri tatile çıkan McLeod, bu süreçte ekibini kontrol etmiyor. Bir veya iki haftalık zaman dilimlerinde ekibini kendi başına bırakıyor.


Bu süreçte hem ekibinin daha yaratıcı çalıştığını hem de kendisinin daha sağlıklı düşünebildiğini belirtiyor. Ekibini her dakika kontrol etmenin zararlı olduğunu düşünüyor.

Bu sayede de Hinge, şu an 20 milyon değerinde büyük bir marka haline geldi.
Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/