Seksi

     Çok seksisin. Ne demek bu? Ne anlama geliyor bilen var mı? Sanmıyorum. Ama iltifat olarak kullanılan klişeleşmiş kelimelerden birisi olduğu aşikar. Terbiye sınırlarını zorladığıda… 

 
    Öncelikle bu kelimenin sözlük anlamını incelemek istiyorum. Sözlükte cinsel çekiciliği olan anlamına geldiği yazıyor. Ama bu açıklama benim için yeterli değil. Biraz açmak istiyorum bunu. Sen tam bir cinsel içerikli insansın. Sen cinselliğe elverişlisin. Seninle sevişmek çok hoş olurdu. Yatakta süper iş görürsün. Neyse. Bunun gibi yüzlerce cümleyle açıklayabilirim bunu. 
 

     Şimdi düşünüyorum da bir kadina seksisin dediğim zaman “ay teşekkür ederim” cevabını alacağımı biliyorum. Peki toplum içerisinde ahlak doktoru kesilen bu insanlar kendilerine cinsel bir objeymişcesine söylenen bu kelimeyi nasıl iltifat olarak kabul edebiliyorlar?
     Ben buradan bütün kadınlarımıza sesleniyorum. Siz hep demezmisiniz “biz cinsel bir obje değiliz” diye. Ne oldu, ne değişti de size bu ‘seksi’ kelimesini sarf etmek suretiyle kendinizin cinsel bir obje yerine konulmasına müsaade ettiniz? Nasıl buna göz yumabiliyorsunuz? 

 
     Uyanın ey kadınlar. Siz bu dünyanın en önemli unsurlarından birisiniz. Siz dünyayı daha çekilir bir yer kılan sevecen ve şefkatli varlıklarsınız. Siz annesiniz. Siz kardeşsiniz. Eşsiniz. Eşsizsiniz. Sakın kendinizi bu azmış sistemin yatağında yatan, üzeri sperm dolu bir cinsel fantezi haline getirmeyin. 
                                                                                                         Yusuf Kenan PALA

Yorumlar (0) Yorum Yap

/