Birçok Dalda Başarılı Olan Tim Ferriss’ten Sizi Harekete Geçirecek 15 Alıntı

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Timothy Ferriss, yazar, girişimci, topluluk konuşmacısı, sağlık gurusu, yatırımcı ve daha birçok unvan sahibi biri. Kendisi hayal bile edemeyeceğimiz kadar çok şey başarmış. Motivasyon verme konusunda da oldukça başarılı olan Ferriss’in okudukça harekete geçme isteğinizi artıracak sözlerini sizler için derledik.
1) “Eğer zamanınız yoksa öncelikleriniz yoktur. Daha çok düşünün, daha çok çalışmayın.”
2) “Sormanız gereken soru “Ben ne istiyorum?” ya da “Hedeflerim neler?” değildir. “Beni ne heyecanlandırır?” diye sorun.”
3) “Yapmaktan korktuğumuz şeyler genellikle yapmamız gereken şeylerdir.”
4) “Önemli şeyler için doğru zamanı beklemek berbattır. İstifa etmek için doğru zamanı mı bekliyorsun? Yıldızlar hiçbir zaman hizalanmayacak ve hayatın trafik ışıkları hiçbir zaman aynı anda yeşil olmayacak … ‘Bir gün’, hayallerini seninle birlikte mezara götürecek bir hastalıktır. Eğer bir şey senin için önemliyse ve eninde sonunda yapmak istediğin şeyse doğru zamanı bekleme. Sadece yap!”
5) “Kutunun dışında düşünmek yeterli değilse, düşünmenin pasifliğinden dolayıdır. Kutunun dışında harekete geçmeye alış.”
6) “Bir insan birlikte en çok vakit geçirdiği 5 kişinin ortalamasıdır. O yüzden etrafınızdaki karamsar, isteksiz ve dağınık arkadaşlarınızın etkisini hafife almayın. Eğer biri sizi güçlendirmiyorsa, zayıflatıyordur.”
7) “Onay almaya değil yarattığın etkiye odaklan. Eğer dünyayı değiştireceğine inanıyorsan, ki umarım yaparsın, doğru olduğuna inandığın şeyi yap ve saldırgan tepkiler bekle. Sakin kal ve devam et!”
8) “Herkesin sorması gereken sorular kesinlikle şu şekilde olmalı: ‘Neden olmasın?’, ‘Neden ben olmayayım?’, ‘Neden şimdi olmasın?’ ”
9) “Çalışmakla ilgili en büyük yanılgı, zamanınızın çoğunu onu yapmaya harcamanız gerektiğini düşünmenizdir.”
10) “İnsanlar belirsizlik yerine mutsuzluğu tercih ediyor.”
11) “Unutma, sıkılmak düşmanındır, başarısızlık değil.”
12) “Meşgul olmaya değil üretken olmaya odaklanın.”
13) “Rekabeti gözünde büyütme ve kendini hafif alma. Düşündüğünden çok daha iyisin.”
14) “İşe yaramayan şeyleri bırakmak, kazanmanın ayrılmaz bir parçasıdır.”
15) “Dünya senin örneğin ile değişecek, fikrin ile değil.”

This post is also available in: English

Yorumlar (0) Yorum Yap

/