BEN SENİN BİLDİĞİN ERKEKLERDEN DEĞİLİM // FİLM İNCELEMESİ 

Dizi/Film Platformu

Dizi/Film Platformu

İnsan her zaman mutlu değildir ve bu dünyada sık sık kısa bir mutluluk periyodu verilir; Öyleyse neden uzun süre dayanamayacak olan bu rüyadan kaçmaya çalışıyorsun? / Frederic Chopin

Konusu: Utanmaz bir şovenist , kadınların egemen olduğu bir dünyada uyanıp , güçlü bir kadın yazarla karşı karşıya geldiğinde kendi silahıyla vurulur…                                                                                                                                                  

Bu film Fransız yapımı bir film. Şöyle bir dünya düşünün ki kadınlar yerine erkekler vücut kıllarını alıyor, yolda şort giyen bir erkek iki kadından tacize uğruyor. Ne kadar komik ve saçma değil mi ? Benimle aynı fikirde olmayan var mı? 
Sanırım bu filme, paralel evren teorisini kullanarak yapılmış fantastik komedi karışık bir film diyebiliriz. Çünkü tam bir türü olduğunu sanmıyorum. Bu film empati duygusunu hissettirmeyi aşmış , empatiyi resmen gösteriyor. Kadınlarla erkekler arasındaki eşitsizliği iş ortamından sosyal hayata kadar açıkça ve sertçe yüzümüze vuruyor. Bolca kahkaha olduğunu da hatırlatayım , biliyorsunuz ki eğer birilerine bir şey aktarmak istiyorsa bir film bunu en iyi şekilde komediyle yapabilir. 

HERKESİN (ÖZELLİKLE ERKEKLERİN) KESİNLİKLE İZLEMESİ GEREKEN BİR FİLM. BELKİ BİRBİRİMİZE DAHA NAZİK DAVRANIRSAK BİR ÇOK SORUNU HALLEDEBİLİRİZ.

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/