PowerPoint’ten Sıkılanlara 3 Alternatif Sunum Hazırlama Aracı

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Bulunduğumuz etkinliklerde gördüğümüz sunumlarda genellikle PowerPoint’ten yararlanılıyor. Eski bir alışkanlık olsa gerek diye düşünüyoruz. Ne de olsa ilklerden kolay kolay vazgeçilmiyor. Birçok ajans ve kurum Powerpoint sunumlarını estetik bulmuyor.

Bazı sunumlarda dikkatimizi çeken, hoşumuza giden fakat alışkanlıklarımızdan olsa gerek kullanmadığımız sunum araçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1) Prezi
Prezi için PowerPoint gibi bir araç benzetmesini yapmak mümkün değil. Çünkü PowerPoint’ten oldukça farklı ve görsel olarak çok çekici bir araç.

Prezi statik slaytların aksine, izleyicilerin ilgisini artırmak ve onlara vereceğiniz mesajları hatırlamanıza yardımcı olmak için hareket, zoom ve mekansal ilişkileri birleştiriyor.

İncelemek isterseniz, Prezi üzerinden hazırlanmış güzel bir sunum örneği:

2) Zoho Show
Zoho online olarak sunum hazırlayabileceğiniz bir araç. İşletim sisteminiz ne olursa olsun, birden fazla cihaz üzerinden tasarım yapmanıza izin veriyor. Sunumlarınızı düzenlemek veya nerede olurlarsa olsunlar içeriğinizi gözden geçirmelerini istediğiniz arkadaşlarınız için bu platforma bağlanabiliyorsunuz. Gerçek zamanlı geri bildirimlerden faydalanmak isteyenler için güzel bir seçenek.

Zoho Show için sitesinde ” Think beyond PowerPoint’ dese de, burada yapılacak her şeyi PowerPoint üzerinde de yapabilirsiniz. Açıkçası biz pek bir fark göremedik.

3) Emaze
Emaze online sunum hazırlamanıza yardımcı olacak, yeni nesil sunum yazılımlarından biri. Hedef kitleniz için inanılmaz bir görsel deneyim yaratmanız için profesyonelce tasarlanmış ücretsiz sunum şablonlarını kullanıcılarının hizmetine sunan Emaze, slayt, video ve 3D sunumlar hazırlamanız için HTML5 sunumu yapımcısı olarak gösteriliyor.

Gerçekten mükemmel şablonlara sahip Emaze’in sitesine girdiğiniz de, iddia edilen bu profesyonelliği hissedebilirsiniz.

2 milyon kullanıcı boşu boşuna bu programı kullanmıyor demek ki. Emaze’de 6 milyonun üzerinde sunum hazırlanması da cabası.

İncelemek isterseniz, Emaze’i nasıl kullanabileceğinizi gösteren bir video örneği:

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylasKaynak

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/