Alibaba Resmen Blockchain Teknolojisi’ni Kullanıma Alıyor

Yusuf Yücel

Yusuf Yücel

Blockchain ve Kripto Para - Bitcoin - Teknolojisi Boğaziçi Üniversitesi

Çinli dev Alibaba’nın yan kuruluşu Lynx International ile yaptığı Blockchain üzerindeki çalışmalar başarıyla sonuçlandı. Şirketten gelen açıklamada sınır ötesi taşımacılık işlerinin Blockchain Teknolojisi ile başarılı bir şekilde uygulandığını açıklandı. 
Alibaba Group’a bağlı Pakistan merkezli Lynx International şirketinin açıklamasına göre sınır ötesi lojistik alım satımlarında uygulamaya konulan Blockchain Teknolojisi ile tüm verilerin takibi rahatlıkla sağlanıyor. 
Lynx International Teknolojiden Sorumlu Direktörü Tang Ren konuyla ilgili Çin’de yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti:
“Blockchain kavramı yeni ortaya çıkmaya başlamış olsa da yenilikçi teknolojinin oldukça geniş bir uygulama yelpazesine sahip olduğunu düşünüyoruz. Blockchain’i para birimleri yönetiminde kullanılacak bir araç olarak değil, daha kapsamlı bir teknoloji olarak görüyoruz.” 
Yine de şunu notu düşmekte büyük fayda var ki Alibaba’nın Blockchain atılımı Kripto Para Piyasası’na karşı özel bir ilgisi olduğunu da göstermiyor. Unutmamak gerekir ki şirketin kurucusu Jack Ma bu varlık sınıfıyla şahsi veya işle alakalı ilgisi olmadığını her fırsatta belirtiyor.
Kategoriler: Ekonomi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/