17 Yaşında Ayda 30 Bin Dolar Kazanan Temper Thompson’dan 5 Öneri

toptalent.co

toptalent.co

En İyi Yeteneklerin Kariyer Platformu

Temper Thompson, henüz 17 yaşında olmasına rağmen online pazarlama işinden ayda 30 bin dolar kazanan genç bir girişimci. Asıl amacı haftalık 100 dolar kazanıp harçlığını çıkarmak olan fakat zaman geçtikçe işini büyüten Thompson, şu anda birçok Amerikalının yıllık kazancını bir ayda elde ediyor.
Thompson, 8. sınıfa gittiği sırada artık ailesinden harçlık almamaya karar vermiş ve bu sayede ilk girişimi olan Kindle kurs eğitim setini satışı sunduğu web sitesini kurmuş. Gelirini ayda 30 bin dolara kadar çıkartan ve yaşıtlarına büyük bir ilham kaynağı olan Thompson, bu başarısının arkasında 5 önemli nokta yattığını belirtiyor:

1) Harekete geçmelisiniz

Birçok kişi bir şeyler yapmak istediğini söyler fakat bunun için bir atılımda bulunmaz. Temper, “Mutlaka harekete geçin, yoksa başarılı olamazsınız” diyor.

2) Hata yapmaktan korkmayın

Bu zamana kadar çok hata yaptığını ve kendisinin durumunda olan kişilerin zamanla pes ettiğini söyleyen Thompson, “Başarısızlığınızı avantaja dönüştürmelisiniz. İnsan, hatalarını gördükten sonra daha başarılı olabilir” diyor.

3) Odaklanmalısınız

Mutlaka bir odak noktanızın olması gerektiğini söyleyen Thompson, birçok şey yapmak yerine ‘bir şey’i en iyi şekilde yapmanın başarıyı daha kısa sürede getireceğini belirtiyor.

4) Etrafınızda modunuzu düşürecek insanlar olmasın

Çevrenizde size ilham verecek insanların olmasının başarının temel anahtarlarından bir tanesi olacağını söyleyen Thompson, ‘Bu konuda ailemin hakkını yiyemeyeceğim, çünkü onlar da birer girişimci. Bana manevi anlamda destek vermeleri, aslında dolaylı olarak maddi anlamda da destek vermiş oldukları anlamına geliyor. Çevrenizde asla size negatif elektrik veren insanları barındırmayın, kendileriyle birlikte sizi de dibe doğru sürüklerler’ diyor.

5) Rahat olursanız devam edemezsiniz

Çoğu insan, bir şeyler başardıktan sonra mutlu olur ve devamını getirmez. Thompson ise kendisine ilk olarak haftalık 100 dolar gelir hedefi koyduğunu, bunu temin etmeye başladıktan sonra nasıl arttırabileceğini araştırmış.
Temper, “Çoğu insan hedefini gerçekleştirdiğinde mutlu olur ve devam etmez. Eğer rahatlamazsanız işinizi büyütmeye ve hedeflerinizi artırmaya devam edersiniz.” ifadelerini kullanıyor.
Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/