10 Dakikada 2015

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Senenin son günleri yaklaştıkça her yerde 2015 özetleri karşımıza gelmeye başladı. Şu ana kadar YouTube, Facebook, Twitter ve Spotify özetleri yayınladı. Bu yazımızda bu özetleri derledik.

YouTube
İlk olarak YouTube’ın klasikleşmiş YouTube Rewind’ı ile başlayalım. Dünya yansa umrunda olmayacak olan YouTube yine eğlenceli bir video ile karşımızda. Ayrıca https://youtube.com/rewind adresinde Dünya genelinde ve Türkiye’deki popüler videoların listesi bulunuyor. Trend olmuş videolar ve müzik kliplerinden oluşan YouTube Rewind 2015 şu şekilde:
Facebook
Facebook ise mültecilerin acılarından filmlere uzanan çok geniş bir içerik hazırlamış. İki dakika süren videoya çok şey sığdırdıklarını söyleyebiliriz.

Twitter
Twitter ise video ile yetinmemiş. En çok RT’lenen tweetleri, en çok konuşulan konuları da listelemiş.


Spotify
Müzik dünyasının sosyal medyalarının biri olan Spotify ise hem kişiye özel hem de genel bir özet hazırlamış. Nasıl yani derseniz kişiye özel olana örnek olarak özet şu şekilde başlıyor: 1
Global özet olarak ise şu şekilde2
Bu listenin Türkiye versiyonu da var. Türkiye’deki kullanıcıların en çok dinlediği albümleri görebiliyorsunuz. Ayrıca, en çok dinlediğiniz şarkılar, albümlerin listesi yer alıyor. Hangi mevsimde en çok kimi dinlediğinizi görebiliyorsunuz. 2015’e damga vuran müzik haberlerini görebiliyorsunuz. Yılın viral şarkısı Robin Schulz – Sugar (feat. Francesco Yates)’miş. Valla biz Spotify’ın yalancısıyız.

Bu listelere biz nasıl ulaşacağız diyorsanız buradan hesabınıza giriş yapıp geçmişe dalabilirsiniz.

Umarız 2015’in sizin için olan özeti güzel olur ve geriye baktığınızda mutlu anlar görürsünüz. Şimdiden iyi seneler!

facebook-paylas2new-twitter-paylas2

Kategoriler: Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/