WhatsApp’ın Son Hamlesi : Video Arama Desteği

Duygu Saçu

Duygu Saçu

@CEOtudent

26 Ekim 2016

Ocak 2010’dan beri hayatımızda olan ve iletişim ağları arasında popülaritesi oldukça yüksek olan WhatsApp uygulaması 2.16.13 sürümü ile görüntülü konuşma özelliği getirdi. Bu özellik ile sohbet ekranındaki telefon ahizesi ikonuna basıldığında artık “Sesli Arama” ve “Görüntülü Arama” şeklinde iki opsiyonumuz olacak.

Bu yeni sürüm ile internet üzerinden görüntülü aramalar yapılabilecek ve Skype ve FaceTime uygulamalarında olduğu gibi video konferanslar gerçekleştirilebilecek. Şimdilik sadece Andorid platformundaki beta kullanıcıların kullanabileceği bu özellik, test süreci tamamlandıktan sonra Android ve iOS kullanıcılarına güncelleme olarak sunulacak ve herkes tarafından kullanılabilecek. Güncellemeyi yapmayan bir kullanıcı, uygulaması güncel bir kişi tarafından görüntülü aranmak istendiğinde ise WhatsApp tarafından kullanıcıya güncelleme gerektiğine dair bildirim gidiyor olacak.

Android kullanıcısı iseniz buradaki adresten telefonunuzda kurulu gmail hesabınızla giriş yapıp Whatsapp beta kullanıcısı olabilirsiniz ve görüntülü konuşma özelliğini test edebilirsiniz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap