Türkiye’den Daha Ucuza Eğitim Görebileceğiniz Dünyadaki Üniversiteler

UniverList

UniverList

Hayalinizdeki Üniversiteyi Bulun!

Herkesin hayalidir, yurt dışında eğitim almak. Birçok öğrencinin kendini daha iyi imkanlarda, farklı kültürler görerek yetiştirmesinin büyük faydası olduğunu biliyoruz. İyi güzel de bu imkana herkes ulaşabiliyor mu? Tabi ki hayır. Çoğunluk için maddi engeller boy gösteriyor.
Hepimiz yurt dışında ucuz fiyatlara kaliteli bir eğitim almak istiyoruz. Peki eğlence? Bunun üzerine birçoğumuz tabi ki eğlenmeyi de istiyor. Biz de hem sosyal açıdan zengin, hem de uygun fiyatlara iyi eğitim alabileceğiniz üniversiteleri derledik.

1) Güney Afrika / Johannesburg

Johannesburg, Güney Afrika’nın eğitim alanında yatırım yaptığı en büyük şehirlerden bir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde birçok ülkeden buraya dil öğrenmeye gelenler de oluyor. Yapılan yatırımlar sayesinde eğitim seviyesi oldukça yüksek olan Johannesburg’un en önemli avantajlarından biri de diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre okullarının ve eğitiminin çok daha ucuz olması.
Eğitim ücretleri yıllık $3.300 – $3.700 arasında değişmektedir.

2) Rusya / Tomsk

Tomsk Federal Bölgesi’nin başkenti olan Tomsk şehri, Sibirya’nın en eğlenceli şehirlerinden biri. Şehirde bulunan 6 üniversite sayesinde canlı bir atmosferi olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda mimarisi de göz alıyor. Yaşam maliyetlerinin başkent Moskova’ya göre yarı yarıya daha ucuz olduğu da bir gerçek. Bu şehirdeki insanların Rusya’nın diğer şehirlerine göre daha mutlu ve açık görüşlü olduğu da söyleniyor.
Eğitim ücretleri yıllık $2.500 – $3000 arasındadır.

3) Polonya / Varşova

Polonya’nın Avrupa’daki neredeyse tüm ülkelerle anlaşmasının olmasından dolayı ismini çok duyarız. Peki neden? Avrupa’daki yaşamın maddi olarak en kolay olduğu ülkelerden biri olduğu için. Buraya her yıl binlerce öğrenci gidiyor. Tam bir öğrenci şehri! Herkes gibi sizin de mutlaka Polonya’ya Erasmus’a gitmiş bir arkadaşınız vardır. 🙂
Eğitim ücretleri yıllık $3.500 – $4000 arasındadır.

4) Macaristan / Budapeşte

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, çok zengin bir tarihe sahip. Macaristan’ın en eski üniversitelerinden biri olan ‘Pecs Üniversitesi’ 1367 yılında kurulmuş. Yani buram buram tarih kokuyor. Macaristan’daki birçok iyi üniversitenin bulunduğu Budapeşte’de eğitim süresinin 3 ile 4 yıl arasında değiştiği söyleniyor.
Eğitim ücretleri yıllık $3.500 – $4000 arasındadır.

5) Ukrayna / Kiev

Doğu Avrupa’nın en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapan Ukrayna’nın eğitim alanında gün geçtikçe geliştiğini görüyoruz. Kiev ise bu ülkeyi başarılarla dolduran bir üniversite şehri diyebiliriz. Sosyal yaşantısının da göz kamaştıran bir güzelliği olduğu aşikar.
Eğitim ücretleri, okul harcı ve yurt dahil yıllık $2.500 – $3000 arasında değişmektedir.

En kapsamlı üniversite platformu UniverList.com seni bekliyor.

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/