Şubat Ayının En Kazançlı Kripto Parası Hangisiydi? Nasıl Bir Ayı Geride Bıraktık?

Yusuf Yücel

Yusuf Yücel

Blockchain ve Kripto Para - Bitcoin - Teknolojisi Boğaziçi Üniversitesi

Şubat ayında kripto paraların çoğu önceki aya kıyasla daha iyi bir performans gösterse de aralarından sıyrılmayı başaran kripto para tartışmasız Litecoin oldu.

Kripto Para Piyasası 2017’de özellikle de yıl sonunda Bitcoin’in peşine Altcoin’leri de takmasıyla harika bir yılı geride bıraktı. 2018’e ise keskin düşüşlerle girilerek eski fiyat seviyelerine dönüldü. Geride bıraktığımız ay içinse özellikle bir önceki aya göre hafif bir kıpırdanma yaşadığımızı söyleyebiliriz.
Şubat ayında Kripto Para Piyasası % 8 değer kaybına uğradı ve haberimizin yayına girdiği sırada kripto paraların toplam hacmi 452 Milyar Dolar seviyesinin az üstünde seyrediyor.
Peki Litecoin nasıl oldu da fark yarattı? Bunda şüphesiz ki Bloomberg Terminal’ın Litecoin’i platformuna eklemiş olmasının etkisi büyük. Tüm dünyadan BTC, XRP, ETH gibi kripto paraların fiyat takibini yapan finansal müşteriler artık takip ekranında LTC’yi de görmeye başladı.
Bu gelişmelere rağmen Litecoin tüm zamanlar rekoruna oldukça uzak. Birçok kaynak içinse hâlâ Litecoin geleceği en parlak para birimleri arasında gösteriliyor.
Kategoriler: Ekonomi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/