Pocket Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Güzel bir yazı okurken yarıda kesilmek zorunda kalabilir bu keyfimiz. İşte pocket bizlere tam da bu noktada yardımcı oluyor.

İnternette gezinirken çok güzel bir makale gördünüz ama oldukça da uzun, sonra okurum dediğiniz ama sonrasında adını hatırlayamadınız. Bu yüzden ziyan olan yazıları toplasak sanırız bir ansiklopedi olur. Artık bu sorunu çözecek çok güzel bir uygulama ile karşınızdayız. Pocket!

Pocket Nedir?

Programı kullanmak ise çok basit, getpocket.com sitesinden bir üyelik alıp, web tarayıcınız aracılığı ile ekleyebilirsiniz. Sonra gittiğiniz herhangi bir yerden bu siteye giriş yapıp ulaşmak istediğiniz dökümanlara kolayca ulaşabilirsiniz. Bizim ilgimizi çeken ise bu uygulamanın android ve iOS uygulaması. Programı indirip tabletlerimize veya telefonlarımıza kuruyoruz. Üyelik bilgilerimizi giriyoruz ve artık her şey hazır. İnternette bir yazı okuyorsunuz, güzel de bir yazı ama acil bir işiniz çıktı çıkmak zorunda kaldınız, hemen “add to pocket” yaparak yazının geri kalanını tabletten ya da telefonunuzdan yolda giderken de okuyabilirsiniz. Aynı şey bilgisayarınız için de geçerli tabi ki. Telefonunuzda ya da tabletinizdeki bir yazıyı pocket’e atıp eve gidince bilgisayar başında tekrardan okuyabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Program iOS’ta, pocket uygulamasına girildikten sonra “how to save” sekmesinden safari mobile’i seçerek kullanılıyor. Daha sonra zaten safari sizi yönlendiriyor. Androidde ise sitenin linkini paylaş’a bastıktan sonra çıkan pocket ikonuna tıklayak kolayca kaydedebilirsiniz. Bilgisayarınızda ise pocket’in bazı tarayıcılar için olan eklentilerini kurabilir ya da linki kopyalayıp getpocket.com adresinizdeki “save a url” kısmına yapıştırabilirsiniz. Zaten telefonunuzda ve tabletinizde kolayca okunabilecek hale getirilecektir o yazı pocket tarafından.

Kısacası pocket oldukça basit ve bir o kadar da işe yarar bir uygulama. Artık pocket sayesinde okumayı daha çok seveceksiniz. Pocket’ın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Dijital

Yorumlar (0) Yorum Yap

/