OgrencidenOzelDers.Com Sosyal Girişim Projesi Hakkında

 

OgrencidenOzelDers.Com, üniversite öğrencilerinin uygun fiyata kendilerine yakın ikamet eden öğrencilerin evinde özel ders verme imkanı bulabildikleri ve cep harçlıklarını çıkarabildikleri, velilerin ise öğrencilerine rol model olabilecek ve akademik olarak destek olabilecek bir üniversiteliden uygun fiyata birebir ders alabildikleri bir platformdur.  

OgrencidenOzelDers.com 2013 yılı Ocak ayında İstanbul’da okuyan üniversite öğrencileri (sitemizde “Üniversiteli Öğretmen” olarak kullanılmaktadır) ile ders ve desteğe ihtiyacı olan tüm İstanbul’luları buluşturmak amacıyla hizmet vermeye başlamış olan bir sosyal girişim projesidir. İstanbul merkezli başlayan projemiz uygulanabilirliği test edildikten sonra başta Ankara olmak üzere Türkiye genelinde hizmet vermeye başladı. Tüm üniversite öğrencilerine açık olan sitemizde okuduğu bölüm ne olursa olsun “ben de ders verebilirim” veya “ben de ihtiyacı olan bir öğrenciye, yetişkine vs. yardımcı olabilirim” diyen 12700 üniversiteli öğretmen profili mevcuttur.

OgrencidenOzelDers.Com projesi sayesinde üniversiteliler eğitim süreçleri boyunca okul dışındaki vakitlerini, bilgilerini paylaşarak daha verimli hale getiriyorlar, sosyalleşebiliyorlar ve cep harçlıklarını çıkarabiliyorlar. Kafelerde veya bilgisayar başında geçirecekleri vakitleri, bilgilerini paylaşarak daha değerli hale getirebiliyorlar. Önümüzdeki yıllarda bir dernek altında üniversitelilerden oluşan gönüllü öğretmen kadrosu kurup ihtiyacı olan ailelere ücretsiz ders vermeyi planlıyoruz. Ayrıca ülke olarak üniversite öğrencilerinin boşa giden potansiyel enerjilerinden yararlanmak adına milli eğitim bakanlığına proje sunup üniversitelileri aktif eğitime dahil etmeye çalışacağız. Nihai amacımız her ilköğretim, ortaokul veya lise öğrencisine mentörlük eden bir üniversite öğrencisinin olacağı bir platform oluşturmaktır. Bu proje ile üniversite gençliğinin enerjisini topluma pozitif olarak yansıtmak amaçlanmış ve bu anlamda ihtiyacı olan öğrencilere ve yetişkinlere “her bütçeye uygun özel ders” sloganıyla destek vermeye çalışılmaktadır.

OgrencidenOzelDers.Com projesi matematik öğretmeni ve girişimci Mehmet Aydın tarafından yönetilmektedir. Güvenli ve sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmek adına OgrenicenOzelDers.Com ekibinde; proje başlangıcından itibaren halkla ilişkiler olarak Nurcan Bıçakcı, eğitim danışmanı olarak Sefa Özdeniz ve birçok gönüllü üniversiteli bulunmaktadır.

Yazılım geliştirme süreci hali hazırda devam etmektedir. İlk olarak İstanbul’da bir şirket tarafından oluşturulan web sitemiz ihtiyaçlarımıza cevap vermeyince 2013 yaz tatilinde Hindistan’da bir şirkete uzaktan skype görüşmeleri yaparak wordpress üzerine tekrar yazdırdık. WordPress tabanlı bir site geliştirmeye müsait olmadığı için 2014 yılında  php olarak tekrar yazdırdık. Son olarak 2015’te başlayıp 2016 Ocak ayıdan itibaren sitenin son haliyle yine php üzerine yazdırdık ve gayet fonksiyonel bir site oluşturduk.

Günlük 800 civarında organik ziyaretçi olan sitemize ortalama günlük 20 ders talebi gelmekte.

Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde öğrenciler okul, özel okul, dershane eğitimine ek olarak özel ders alıp rakip olarak gördükleri akranlarının bir adım daha önüne geçmek için büyük efor sarfetmekteler. OgrencidenOzelDers.Com olarak hedef kitlemizi tüm öğrenciler olarak seçtik ve seansı 15TL ‘den başlayan fiyatlarla ihtiyacı olan her öğrencinin birebir eğitim imkanından faydalanmasını istedik.

Geride bıraktığımız süre içerisinde sitemize gelen yaklaşık 5000 adet ders talebini en hızlı bir şekilde üniversiteli öğretmenlere ilettik ve birçok üniversite öğrencisinin bilgilerini aktarmasına ve cep harçlığı kazanmasına yardımcı olduk. Sitemizde bulunan üniversiteli öğretmenlerden birebir ders alan veliler hem ihtiyaçları olan dersi uygun fiyata almış oluyorlar hem de üniversitede okuyan bir öğrenciye cep harçlığı kazandırarak destek oluyorlar.

Ders almak isteyen veliler veya öğrenciler sitemize giriş yaptıklarında, ihtiyaçlarına yönelik arama yapıp kendilerine uygun üniversiteli öğretmenden rahat bir şekilde herhangi bir ücret ödemeden ders talebinde bulunabilmektedir. Ders talebi alan üniversitelinin cep telefonuna ders talebi olduğuna dair ücretsiz olarak sms gitmekte ve uygun olması durumunda öğretmen paneline giriş yaparak talebin detaylarını görüp ders alacak kişi ile ücretsiz olarak iletişime geçerek ders vermeye başlayabilmektedir. Ders almak isteyen velilere tamamen ücretsiz bir hizmet sunmaktayız.

İstanbul ve Ankara illerinde sitemizde bulunan bazı üniversiteliler ile referanslı öğretmen olarak çalışmaktayız. Üniversitedeki akademisyen hocasından referans mektubu ile başvuruda bulunan, sabıka belgesi ve öğrenci belgesini tarafımıza iletmiş, yüz yüze görüşme yaptığımız ve kendilerine sunum yaptığımız üniversitelileri Referanslı Öğretmen olarak kaydediyoruz. Velilerimiz eğer referanslı öğretmenlerden ders talebinde bulunurlarsa veya bizi arayıp güvenilir bir üniversiteli öğretmen talep ederlerse velimizle görüşmeyi eğitim danışmanımız yapıyor. Bu velilerimize hem ücretsiz danışmanlık yapıyoruz hem de talebin güvenirliğini sorguluyoruz. Öğretmenimiz her ders hem velisine sms olarak hem de bize paneli üzerinden rapor sunuyor. Biz de velimizi ilk ders sonrası ve 3 haftalık periyotlarla arayıp memnuniyet sorgulaması yapıyoruz. Eğer dersler verimli geçiyorsa ve karşılıklı memnuniyet oluşmuşsa dersler devam ediyor. Şuan İstanbul genelinde düzenli olarak ders alan 180 öğrencimiz bulunmakta ve biz bu öğrencilerin gelişimini takip etmekteyiz. İstanbul bölgesinde 150 referanslı öğretmenle hizmet veriyoruz. Güvenli ailelere ders vermek isteyen üniversiteliler, özellikle bayan üniversite öğrencileri, genelde referanslı öğretmen olup ders vermeyi tercih ediyorlar. Biz derse yönlendirdiğimizde evde mutlaka bir ebeveyn olmasını istiyoruz. Ders talep eden kişi erkek ise mutlaka anne ile görüşüp sonrasında öğretmeni gönderiyoruz. Referanslı öğretmenlerimizle yapılan dersler sonrasında veliler ile yaptığımız memnuniyet görüşmelerinden %96 genel bir memnuniyet gözlemliyoruz.

Site içerisinde aramalarda üst sıralara çıkmak ve iletişim bilgilerinin gözükmesi olmak üzere doping seçeneklerimiz bulunmakta. Üniversiteliler ücretli bir şekilde kendi profillerini ön plana çıkarabiliyorlar. Öğretmenler panellerine giriş yaptıklarında direk olarak hazır ders talepleri ile karşılaşıp kendilerine uygun ders taleplerini görüntüleyebiliyorlar. 
 

Sitemize üye olmak isteyen üniversiteliler https://www.ogrencidenozelders.com/uyelik-son/ linkinden detaylı bilgi elde edip özel ders vermeye başlayabilirler.

 
 
Kategoriler: Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/